Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirki, będę chciał auto przerejestrować tak, żeby tata był drugim właścicielem żeby były niższe składki. Czy w takim wypadku muszę mu w darowiźnie dać np cześć wartości samochodu zebysmy mogli w wydziale komunikacji go zarejestrować na 2 właścicieli w momencie gdy nowym właścicielem na umowie kupna sprzedaży jestem ja?
#samochody
  • 11
  • Odpowiedz
@m76859: ja jak chciałem swój samochód dać na współwłaściciela jako mnie a tata jak właściciela (dla zniżek) to wychodziła drożej składka. Powiedziano mi, że jak się chce dla młodej osoby żeby zniżki leciały to trzeba zarejestrować najlepiej przyczepę, traktor, skuter
  • Odpowiedz
składka OC jest liczona po najwyższych stawkach jednego ze współwłaścicieli, także lipa z kombinowania


@Iskaryota: Co to za bzdury? To nieprawda, bo TU uwzględniają SUMUJĄC wszystkie zniżki i wszystkie zwyżki wszystkich współwłaścicieli - przykładowo (chociaż obecnie nie powinno się liczyć procentów bo zniżki są liczone inaczej, chyba TU biorą liczbę lat ubezpieczenia i liczbę szkód w ostatnich 1/3/5 a niektóre nawet 10 lat no ale powiedzmy że dla celów wytłumaczenia to
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@vertical wydajesz się tutaj najbardziej ogarnięty. A co jakbym za rok chciał sprzedać auto mając 2 właścicieli w dowodzie?
Trzeba będzie zrobić tak, że rodzic mi sprzedaje/oddaje cześć samochodu, ja go przerejestrowuje tylko na siebie i wtedy ja sam go mogę sprzedać?
  • Odpowiedz
A co jakbym za rok chciał sprzedać auto mając 2 właścicieli w dowodzie?

Trzeba będzie zrobić tak, że rodzic mi sprzedaje/oddaje cześć samochodu, ja go przerejestrowuje tylko na siebie i wtedy ja sam go mogę sprzedać?


@m76859: Oczywiście że nie, wtedy szukasz druku umowy, gdzie jest dwóch sprzedających i wpisujesz siebie i tatę jako Sprzedający i na dole dwa wasze podpisy. Inaczej nie da się sprzedać - jak jest dwóch współwłaścicieli
  • Odpowiedz
@m76859 Najlepiej przekaż mu przez darowiznę całe auto, żeby tylko Tata był na papierach. Wtedy będziesz miał zniżkę.

A teraz (zakładam, że masz poniżej 26 lat) i tak ŻADNE zniżki ci się nie nabijają i nic to nie da w przyszłość, że teraz będziesz mieć na siebie samochód.

Kiedyś było lepiej w tej kwestii, teraz - niestety
  • Odpowiedz