Wpis z mikrobloga

@yuminstall: Współczesna mąka pszenna to wysoko przetworzony produkt wybielany chlorem. Ja piekłem przez ten rok chleby i większość mąk pszennych w polskich sklepach jest kiepska.

Dalej otrzymany proszek jest następnie wybielany, przede wszystkim chlorem, oraz ewentualnie wzbogacany o substancje utleniające, enzymy, a czasem nawet witaminy u minerały. Warto sobie wszak uzmysłowić, że otręby i zarodki to najzdrowsze części ziarna pszenicy (której pozbywamy się w procesie mielenia)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@MajkelEm: nikt nie wali bo raz, chwasty magicznie nie znikają w jeden dzień więc nic mu to nie da że zaraz przed zbiorem spryska, dwa, kto ci wjedzie pryskać w wysokie zboże, trzy, po randapie każda roślina zdycha, więc tylko zniszczy sobie plony (to już jest wystarczający argument), cztery, każdy kto ma opryskiwacz musi prowadzić dziennik pryskania i w jakiej dawce + kontrole są przeprowadzane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@Bomblito102: ekologiczne uprawy też dają opryski, tylko te eko pryskanie jest wtedy kupę razy droższe

A reszta to wali tyle oprysków bo choroby zżerają, nie unikniesz tego, gmo to dalej ludzie krzywo patrzą, opryski też nie, a później przychodzą babcie na targ i mi się żalą że se zasadzily marchewki i kapustę i wszystko zzarlo albo zdechło, dopiero jak polecę jakiś oprysk to na następny rok że o panie tera gites