Wpis z mikrobloga

@yuminstall: roundapowane zboże. Nie chodzi o samą mąkę tylko materiał z ktorego jest wykonana. Jeśli mąka produkowana jest przemysłowo to do takiej produkcji kupuje się zboże z upraw wielkopowierzchniowych, przemysłowych. Nikt się z tymi hektarami nie będzie #!$%@?ł, leją syf byleby jak najwięcej z hektara uzyskać.

Chodzi o to żeby znaleźć kogoś kto dostarczy zboże przynajmniej nie traktowane roundapem. Polecam ten styl życia, wyleczyłem np. hashimoto, m.in. przez to, że przestałem
  • Odpowiedz
@yuminstall: raz byłem świadkiem kuriozalnej sytuacji. Byłem goszczony przez rolnika na północy kraju zajmującego się właśnie takimi wielkopowierzchniowymi uprawami. Kiedy częstował jedzeniem zapytałem go czy to z tamtych pól, wskazując połacie pól za plecami. Rolnik rzucił tylko "paanie, tego syfu nigdy by nie tknął, jedzenie na swój użytek mam tutaj, za domem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@yuminstall: mąki nie faszeruje się niczym, bardziej pewnie chodzi że witamin, składników odżywczych jest tam tyle co kot zapłakał i nie jest zdrowa
  • Odpowiedz
@yuminstall: Już ci mówię śmieszku poza kontrolą, a wiem to z drugiej ręki od znajomych spod Międzychodu, którzy z kolei mają znajomych z młynem i chcieli od nich brać mąkę na chleb własnego wypieku. Dowiedzieli się, że piekarnie wymusiły na młynach dodawanie polepszaczy do mąki, żeby w składzie mogli napisać tylko mąka, woda, sól.
Disclaimer: szczepię dzieci, nie boję się 5g ani glutenu.
  • Odpowiedz
@MajkelEm: nikt nie wali bo raz, chwasty magicznie nie znikają w jeden dzień więc nic mu to nie da że zaraz przed zbiorem spryska, dwa, kto ci wjedzie pryskać w wysokie zboże, trzy, po randapie każda roślina zdycha, więc tylko zniszczy sobie plony (to już jest wystarczający argument), cztery, każdy kto ma opryskiwacz musi prowadzić dziennik pryskania i w jakiej dawce + kontrole są przeprowadzane

Niedoksztalcony dureń.
Hasło desykacja. Zabijanie roślin
  • Odpowiedz
@yuminstall: wczoraj pod dyskusja o mace z samopszy i płaskurki widzialam jak ktos pisal ze kiedys to mąka miala 14 chromosomow a teraz ma 42, a wiadomo co sie dzieje z czlowiekiem jak ma dodatkowy chromosom to co musi sie stac takiej mące z dodatkowymi chromosomami xD
  • Odpowiedz
  • 0
W sumie to ja mam taką mąkę prosto z młyna. Można ją normalnie kupić w sklepie w okolicy ale kilka razy brałem prosto z młyna. I na opakowaniu jest niby napisane, że bez konserwantów i polepszaczy czyli chyba git
  • Odpowiedz
@notrzeba: @volodia: @yuminstall: Rodzice byli obszarnikami, znajomy młynarz. Produkowaliśmy setki ton pszenicy, część szła do młyna. Nie znam nikogo kto przeprowadza desykację pszenicy i nie mam pojęcia po co miałby to robić. W młynie nikt nie dodaje żadnych polepszaczy, bo nie ma jak tego zrobić technicznie (ma mieszać mąkę po dosypaniu? W wielkim silosie?) i po jaką cholerę miałby to robić skoro piekarnia i tak będzie to potem mieszać.
  • Odpowiedz
@yuminstall @volodia dokładnie, to samo robi się np. z rzepakiem. Dlatego ja się przerzuciłem na oliwę. Generalnie jeśli ktoś ma wielkopowierzchniowe uprawy to nie może sobie pozwolić na to, by być całkiem podporządkowanym pogodzie i żniwa się przyspiesza. W przeciwnym razie rośliny dojrzewałyby zbyt długo lub nierówno, a plon byłby mniejszy.Dziwne, że tak mało ludzi o tym wie.
  • Odpowiedz