Wpis z mikrobloga

#!$%@? gospodarki można wytłumaczyć różnymi teoriami, nie chcę się w nie wgłębiać, bo mi się dostanie od foliarzy.

Ale zamykanie szkół praktycznie jako jedyny kraj w Europie to jest #!$%@?ństwo w najczystszej postaci ze strony tego rządu i jeszcze większe ze strony mediów i społeczeństwa, które na to pozwala.
Tych lat szkolnych nikt tym dzieciom nie odda, tegoroczni maturzyści stracili rok, nawet studniówki nie będą mieli. Mój brat, gdy chodził do szkoły to odżył, teraz chce wracać ale mu nie dają. Ta utrata szkoły, doświadczeń życiowych to jest prawdziwy dramat, a nie pozytywne wymazanie kilkunastu tysięcy osób.
#koronawirus #edukacja #zalesie #licbaza #studbaza
  • 46
@lubiczklan a co zrobisz jak kadra nauczycielska to w sporej mierze osoby które wirusa nie przeżyją? Średnia wieku jest taka że jak wirus przejdzie przez szkoły to nie będzie komu dzieciaków uczyc. Plus same dzieciaki przyniosą wirusa do domu, już wcześniej były problemy bo w szkole ktoś miał wirusa i nagle X rodzin trafiało na kwarantanne żeby nie roznieść go dalej.
@lubiczklan uważam, że jest na odwrót. Niszczenie gospodarki ma ogromny impakt na życie ludzkie i funkcjonowanie państwa, dodatkowo według badań, takie gastro czy sklepy odpowiadają w małym stopniu za transmisję poziomą. Natomiast widzieliśmy we wrześniu jak szkoły roznoszą pandemie. Gorsze samopoczucie młodzieży to problem ale wydaję mi się że przerwa od kontaktu bezpośredniego z rówieśnikami będzie lepsza niż utrata życia kogoś bliskiego.
No a argument ze studniówką to już żart xd
@lubiczklan: tracą dużo więcej. Może pracę / życie / rodziców / dziadków... nawet pójście na kawę do kawiarni ;) wczoraj czytałem na wykopie o gościu z Codziennika... spotkanie rodzinnę w wyniku którego nie żyją ojciec i brat, ojciec dwójki dzieci... to jest dramat, a nie brak studniówki...

Może dobrze, abyśmy uświadomili sobie, że świat nie jest pięknym, ciepłym miejscem i należy doceniać proste małe rzeczy, bo dziś jest... jutro może nie
@lubiczklan: oj oj, nie moga sie spotykac z przyjaciolmi chlip chlip. pomysl raczej o tym, ze kwalifikacyjnie beda smieciami bez zadnej wiedzy i bez zadnych umiejetnosci, bo poziom nauczania zdalnego jest niski. przyszle zera.
stracili rok


@lubiczklan: Kto straci ten straci, a nawet jeśli ktoś uważa, że coś "stracił" to rok w perspektywie całego życia jest niczym istotnym. Nauczcie się w końcu, że życie nie polega na zegarkowo-niewolniczym trybie, w którym wszystko musi iść zgodnie z góry wytyczonym schemacie. Zresztą, przejmujesz się, bo nie dajesz rady, czy po prostu wydaje ci się, że tak jest, bo w rzeczywistości większość ma #!$%@? na edukację ¯\_(ツ)_/¯
@lubiczklan Widzisz, twój brat według Ciebie coś traci a inni odżywają dzięki temu, że nie muszę iść do szkoły. A argument o studniówkę już niszczy wszystko. Setki zgonów codziennie, ludzie tracą pracę i majątki życia, a Ty wyskakujesz że studniówką. W obliczu pandemii byłoby mi nawet głupio o tym pomyśleć, a co dopiero mówić o tym publicznie...
Hahaha tą gówno naukę w szkole inteligentna osoba nadrobi w 3 miesiące. Tym bardziej co mądrzejsi uczą się samodzielnie.


@kopawdupeswiniom: skoro nauka w szkole państwowej to gówno z czym się zgadzam to po co istnieje? Skoro państwo nie potrafi się tym zająć to niech odpuści , zwróci obywatelom kasę z podatków i niech sami posyłają dzieci tam gdzie chcą.
@lubiczklan Jako tegoroczny maturzysta muszę powiedzieć, że tak, jak współczuję moim bardziej rozrywkowym rówieśnikom, tak patrząc z perspektywy czysto egoistycznej, to jestem zadowolony, że studniówka mnie ominie. Poza tym zdecydowanie wolałbym mieć zajęcia stacjonarnie, jednak akurat szkoły są jedną z niewielu placówek, których zamknięcie ma przynajmniej w pewnym stopniu sens. Gromadzi się tam pełno ludzi, wirus może roznosić się łatwo, a większość zarażonych nawet nie będzie wiedziała, że zarażona jest, gdyż "chorobę"