Wpis z mikrobloga

Ej, ale skąd w ogóle przekonanie, że Sławomir Memcel - gość z partii, która pod względem jakości ma wybitnie ubogie zaplecze personalne (pamiętamy doskonale, z jakimi osobami wchodzono w sojusze, byleby tylko wypełnić listy wyborcze i dobić powyżej progu wyborczego - np. ludzie anty-5G, antyszczepy itp.), a który osobiście może się pochwalić doktoratem na (o ile się nie mylę) UMK i prowadzeniem własnej kancelarii, ogarnie finanse trzydziestoośmiomilionowego państwa?

Bawi mnie to tym bardziej, że Memcel et consortes deklarują radykalne zmiany w prawie podatkowym, a wręcz szczerzą zęby, by zmienić status quo, co - jak wiadomo - wymagałoby skonsolidowanej i wytężonej pracy wielu, ale to bardzo wielu umysłów. A Konfederacja, jak już wspomniałem, to kadrowa bieda.

Czy wy też uważacie, że Memcel najzwyczajnej nie podpalany temu zadaniu? Biorąc pod uwagę, że gość z tytułem doktora jest uważany za puppetmastera korwinowskich ekonomistów, podczas gdy partie mogą pochwalić się ludźmi o znacznie większym dorobku naukowym i zawodowym...

#neuropa #konfederacja #antykapitalizm
#memcel #bekazprawakow
Pobierz
źródło: comment_1605964019wfGZe9RZDVh9WlLYMw9KY4.jpg
  • 31
@NiemieckiArbiter: 1000 ustaw Memcela pokazało do co pan doktór potrafi :)

biorąc pod uwagę wielkość partii, PiS na pewno ma ogromną liczbę ludzi o znacznie większym dorobku naukowym i zawodowym niż Mentzen ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie przeszkadza im to natomiast w skutecznym wykańczaniu Polski gospodarczo


@Wokawonsky: może i ma, ale jak sami przyznali nie korzystają z ich usług
@Wokawonsky: może i ma, ale jak sami przyznali nie korzystają z ich usług


No cóż, w takim razie trzeba zadowolić się Mentzenem

@NiemieckiArbiter: 1000 ustaw Memcela pokazało do co pan doktór potrafi :)

Powtarzam, strach przed imieniem wzmaga strach przed człowiekiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Volki: stan faktyczny jest taki, że Platforma jest największą partią opozycyjną, więc ma bogatsze zasoby kadrowe niż każda inna, a w skład KO wchodzą też inne - choć znacznie mniejsze - ugrupowania, ale przede wszystkim oni nie planują porywać się z motyką na słońce i rewolucjonizować całego systemu podatkowego.

Sławek zaś - owszem.
O, tu się z tobą zgadzam. Oni nic nie planują zmienić.


@Volki: ależ planują, gdy byli u władzy podnieśli bądź wprowadzili masę podatków, więc chcą zapewne utrzymać tę politykę i zmieniać kraj nowymi podatkami