Wpis z mikrobloga

Hej Mirabelki. Podpowiecie, czy w składach kremów do twarzy (cera dojrzała), które podam jest coś, co je dyskwalifikuje, jest szkodliwe? Ewentualnie, który wybrać... Jeden z popularnych youtuberów-kosmetologów, zarzuca obecność mikroplastików, ale nie widzę ich tam :( Podaję składy:

1) ! Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Cetearyl Olivate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Persea Gratissima Oil, PEG-4 Olivate, Propylene Glycol, Sorbitan Olivate, Caprylic/Capric Triglyceride, Chlorella Vulgaris Extract, Palmitoyl Tripeptide-5, Laminaria Ochroleuca Extract, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Arbutin, Lecithin, Palmitoyl Dipeptide-5 Diaminobutyroyl Hydroxythreonine, Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobutyric Urea Trifluoroacetate, Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Linolenic Acid, Linoleic Acid, Dimethicone, Carbomer, Disodium EDTA, PEG-8, Sodium Hydroxide, Magnesium Chloride, Citric Acid, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Alcohol, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, Citronellol, Limonene, Gold

2) ! Aqua, Glycerin, Di-C12-13 Alkyl Malate, Dicaprylyl Ether, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Butylene Glycol, Acacia Decurrens/Jojoba/Sunflower Seed Wax Polyglyceryl-3 Esters, Squalane, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Persea Gratissima Oil, Pentaerythrityl Distearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, C10-18 Triglycerides, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Spathodea Campanulata Flower Extract, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Porphyridium Cruentum Extract, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Tocopherol, Palmitoyl Tripeptide-38, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Hydroxypropyl Methylcellulose, Pullulan, Sorbitan Laurate, Disodium EDTA, Disodium Phosphate, Caprylyl Glycol, Octadecyl Di-T-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate, Hydroxyethylcellulose, Sodium Hydroxide, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Potassium Sorbate, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol

#kosmetyki #pielegnacja #uroda
  • 9
@r__k: Nie jestem jakimś zapatrzonym widzem, Sprawdzałam po prostu ostatnio kremy na YT i wyskakiwały właśnie jego poradniki. Widzę, że jedzie grubo, np seria "bez ściemy" :) A kremy o które pytałam w pierwszym poście to Dermika, też uznana przez niego jako 'śmieci'. W komentarzach maaasa oddanych widzek, więc chyba powinien brać odpowiedzialność za to, co poleca (?) :)
@r__k: No właśnie poczytałam trochę po Twoim poprzednim poście ;) Jego filmiki wyskakują jako pierwsze na YT, widzisz wyświetlenia, komentarze, myślisz "chyba można zaufać" :)