Wpis z mikrobloga

Tesla Gets $1,000 Bull-Case Target From Wedbush On China, Europe Outlook

Bull target na podniesiony z $800 na $1000, neutral poniesiony z $500 na $560.

Dla kontekstu, Dan Ives ma pozycje #124 w rankingu pośród 14834 analytyków na https://www.tipranks.com/analysts/daniel-ives

Przy cenie $1000 za akcje i powiedzmy stabilnej cenie Amazona... Elon powinien wyprzedzić Jeffa Bezosa i stać się najbogatszym człowiekiem świata.

Ciekawe, czy to sie zdarzy do końca stycznia, jak szacowałem, że jest na to 30% szansy. Ciekawe co do tego czasu spełni się z tej listy :)
https://www.wykop.pl/wpis/53743493/co-sie-ma-szanse-wydarzyc-od-teraz-do-mniej-wiecej/

#tesla #gielda #elonmusk
  • 8
@anonimowy_programista: bo kłuje w oczy "najbogatszy człowiek świata wyzyskuje pracowników" to wspaniały nagłówek a Amazon ostatnio ma na pieńku z regulatorami i opinią publiczną więc im mniej się Bezos wychyla tym lepiej dla niego. IMHO ludzie mają kojarzyć Amazon jako sklep ze wspaniałą obsługą klienta a nie imperium które podbiło Amerykę i zniszczyło małe sklepy (a z niewiadomych mi przyczyn ludzie teraz kojarzą z tym Amazon a nie prawdziwego winowajcę -
A Muskowi tytuł najbogatszego człowieka świata raczej będzie obojętny bo nikt mu nie zarzuca zniszczenia milionów miejsc pracy ani dorabiania się na wyzysku robotników ani nikt nie postuluje przeciw niemu akcji regulatorów


@gatineau: do momentu wypuszczenia Semi i uruchomienia robotaxi
@gatineau:

A Muskowi tytuł najbogatszego człowieka świata raczej będzie obojętny


sam jest też dużo lepiej do tego tytułu przygotowany. Jasne jest to jak chce pewnego dnia spieniężyć swój cały majątek.... jednocześnie sprzedał swoje mieszkania wcześniej, by "zminimalizować wektor ataku na siebie". Ludzie wiedząc, że im więcej kasy będzie miał, tym większa szansa, że ludzkość wyląduje na Marsie..
do momentu wypuszczenia Semi i uruchomienia robotaxi


@k3mis: ale to trochę co innego, dominacja rynku przez postęp technologiczny nikomu nie przeszkadza (tzn tak mi się wydaje, ale czy ktoś miał kiedyś pretensje do Forda że dorożkarze stracili pracę? IMHO nie, no ale nie żyłem w tamtych czasach to nie wiem)

A w przypadku Walmart czy Amazon panuje mniej lub bardziej słuszne przekonanie że zniszczyli miejsca pracy przez dumping cenowy i agresywne
nikt mu nie zarzuca zniszczenia milionów miejsc pracy ani dorabiania się na wyzysku robotników


@gatineau: Chyba jesteś nowy w Internecie. Skrajne lewactwo ma pianę na ustach na samo słowo "Musk". Wg nich rzekomo walczy z komunikacją miejską, wyzyskuje robotników, zwalnia kobiety w ciąży, zabrania chorować, wyzyskuje dzieci w Kongo, etc, itp.
Chyba jesteś nowy w Internecie. Skrajne lewactwo


@antyfoliarz: nie jestem nowy, ale umiem filtrować informacje między użyteczne a szum :) "Skrajne lewactwo" mnie w sumie kompletnie nie interesuje, świat to nie tylko Internet a wiadomo że na każdy temat i na każdą publiczną personę znajdzie się jakiś głos ją krytykujący (a im bardziej kontrowersyjna postać tym więcej takich głosów, zazwyczaj po obu stronach, co Musk świetnie obrazuje). Ale fakt, powinienem był