Wpis z mikrobloga

@czajqa: Mam dodatkowe pytanie, bo właśnie chciałbym niebawem wpłacić na XTB również trochę USD i EUR. Mam te środki obecnie na Revolucie, ale niestety ostatnio dowalili tam niezłe prowizje (za przelewy do innego kraju w walucie innej niż krajowa) - jeśli dobrze rozumiem to za przelew USD na mój rachunek dolarowy w XTB będę musiał dopłacić 15 PLN prowizji, a dla EUR to aż 25 PLN. Zdzierstwo. Jakie są sensowne alternatywy?
  • Odpowiedz
@poznaniak ja zasilam XTB w USD z revoluta poprzez PayPala i jest bez prowizji, nie wiem jak z euro, ale powinno być podobnie (akurat euro wysyłam poprzez SEPA z konta walutowego mBanku na xtb).
  • Odpowiedz
@poznaniak ale płacąc przez PayPala wybierz tą opcje żeby zapłacić w walucie oryginalnej i nie korzystać z przewalutowania PP. Dzięki temu ściągnie ci dolary z konta revolutowego które miałeś tam wcześniej
  • Odpowiedz
@martin30: Dzięki! Konto w PLN na XTB już miałem, więc w USD zrobiło się w 5 minut. Zrobiłem zgodnie z podpowiedzią: revoluta podpiąłem pod PayPal'a i przelew bez prowizji na XTB (tylko tak jak ktoś wcześniej pisał: uważać żeby zmienić z GBP na USD!).
Podłączam się do pytania jak później wypłacić te miliony monet które zarobimy? ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@martin30:

A wracając do wpłat... :)

revoluta podpiąłem pod PayPal'a i przelew bez prowizji na XTB


Skorzystałeś z opcji 'powiąż rachunek bankowy' czy 'kartę'? To będzie miało jakiekolwiek znaczenie przy późniejszym transferowaniu USD do XTB z PayPala?
  • Odpowiedz
@poznaniak: powiązałem kartę revolut (ona jest wielowalutowa) a na samym koncie revolut mam portfele w pln i usd. Główną walutę na Paypal ustawiłem jako USD. Nastepnie w XTB na koncie USD dajesz "Wpłata z Paypal"
  • Odpowiedz
@martin30: Dobrze rozumiem, że nie muszę zasilać konta PayPal żadnymi środkami, tylko podpiętą tam kartę revolutową ustawiam ją jako "preferowane źródło finansowania płatności online" i będzie git? PayPal zadziała w tym przypadku jako takie proxy pomiędzy Revolut a XTB?
  • Odpowiedz
@poznaniak: dokładnie tak! przy czym w momencie przelewu do xtb, domyślnie wczyta walutę jako GBP, musisz dać tam coś a'la "opcje karty/płatności" i zmienić na usd (które sobie wcześniej zapewnij na revolucie)
  • Odpowiedz