Wpis z mikrobloga

le żeby kojarzyć z kontaktu z kulturą i sztuką


@oficjalniemartwa: Tak mi się skojarzyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"- Co słychać w szerokim świecie, panie Blumenfeid?

- Wiktor Hugo umarł wczoraj - rzekł nieśmiało muzyk i zaczął odczytywać głośno jakieś sprawozdanie.

- Dużo zostawił? - zapytał bankier w przerwie, oglądając sobie paznokcie.

- Sześć milionów franków.

- Ładny grosz. W czym?

- W trzyprocentowej rencie francuskiej i
@DzonySiara: Ty jesteś naprawdę upośledzony. Cały wysryw, że ja nie ogarniam życia w czasie gdy mój komentarz

Ta, ebe ebe łe łe łe bo ktoś nie zna jakiejś książki sprzed 200 lat. Łolaboga upadeggg


Nawet ci skopiowałem bo ci się mózg moze od scrollowania przegrzać,
jest odpowiedzią na

przed chwilką napisałam tu wywód o upadku cywilizacji, ale skasowałam, bo szkoda strzępić ryja... Ale to jest pierwszy krok do tego, do totalnej
@Azaajaszz: ale co ty się tam plujesz? już nawet mi się nie chciało odpisywać na tamtą odpowiedź, bo widać, żeś niereformowalny. Odnosiłem się do ogólnej wiedzy i logiki, którą dysponuje każdy przeciętny człowiek, który nie rzucił szkoły po podstawówce/gimnazjum.
"tempa szmula w tiwi" - tego nie napisałem, więc przestań wymyślać. Pisałem ogólnikowo, że teraz jest przyzwolenie na niewiedzę. NIkt nie mówi tu jakichś zagadnieniach z wikipedii ani o czymś, czego uczysz
a co za tym idzie odpowiedź na pytanie to szpady.


@januszchaosu: Btw, już ci tam dwie osoby na górze wyjaśniły, nie wiem czy czytałeś.

Na ostatek. Tak mi się zdaje, że broń, którą władał d'Artagnan i spółka nazywała się po francusku épée, co oznacza i miecz i szpadę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akurat w szermierce wyróżniamy trzy typy broni, szpada, szabla i floret (wszystkie wyglądają podobnie). Wiec
@Ogniwo_Paliwowe: Albo, po prostu, że z całego GIGANTYCZNEGO kanonu literatury światowej, akurat nie zna Damusa i jego powieści przygodowych bo, uwaga uwaga, nie czyta powieści przygodowych, nie obraca się w środowisku opowieści przygodowych i takie tam. Tak samo jak ja się nie obracam w środowisku westernów, w ogóle mnie to nie interesuje a "Dobry, zły i brzydki", które w kategorii westernów zajmuje 2 miejsce na filmwebie znam tylko dlatego, że zobaczyłem
@problemat: Przyjacielu, ale Ty też kompletnie nie rozumiesz o czym ja mówię.

Ta, ebe ebe łe łe łe bo ktoś nie zna jakiejś książki sprzed 200 lat. Łolaboga upadeggg


jest odpowiedzią na

przed chwilką napisałam tu wywód o upadku cywilizacji, ale skasowałam, bo szkoda strzępić ryja... Ale to jest pierwszy krok do tego, do totalnej idiokracji i ignorancji...


Zarzut jakoby jedna losowa babka w tv i znajomość bądź brak znajomości jakiegoś