Wpis z mikrobloga

#jakwyjsczprzegrywu #przegryw #motoryzacja

Obecnie jezdze 18 letnim samochodem. W sumie jest dobry niezawodny i tani w eksploatacji. Ale w sumie mam robote i oszczedzam. Zastanawiam sie ile kasy powinienem wydac na nowy samochod aby bylo akurat czyli nie ponad stan ale tez niezbyt dziadowsko. Czy np wydac roczne oszczędności czy moze polroczne. No bo nawet nie mysle zeby pchac kase na ktora bede musial robic np 2 lata
  • 32
@Muszczyna może to tylko ja tak mam ale aktualnie mam Hondę Jazz z 2010.
Nie jest to najwyższy komfort, który można sobie zagwarantować ani nie jest najszybsza czy też nawet najładniejsza xD
Natomiast spełnia podstawowe zadanie: jeździ i się nie psuje.

Nie ukrywam, że czasami mam taką zachciankę, że: a może kupiłbym nowy samochód, większy, taki, żebym nie miał problemów zapakować się do niego z synem i całym osprzętem.
Ale szybko mi
@inny_89 dzieki za opinie. Mam Audi A6 C5 z 2002. Fura zacna a człowiek pracuje wiec moze warto zmienic i tak mysle:) fiola nie mam ale w sumiie juz malo kto jezdzi takimi starymi gratami wiec sie zastanawiam czy to wlasnie mam byc ja :)
@Muszczyna: to zależy ile masz dochodu i oszczędność i wydatków.

Trzeba szukać jaki ma być: sedan, kombi, SUV, itp.
Później awaryjność silnika, karoseria, koszt części, spalanie, rodzaj paliwa czy robisz krótkie trasy czy długie i jak często. Ciężko coś po takim wpisie coś dobrać. Ja mam Toyotę Avensis3 kombi w benzynie. Pali z 7-10l, skrętność to porażka, blachy dobre. Lepiej mieć większy samochód w awaryjnych sytuacjach by coś przewieźć, silnik póki
@Muszczyna: Wyprzedzać się nie boję się jak jest full to już się zbiera wolniej ;) Komfort jazdy jest dobry. Tylko promień skrętu to jest największa wada tego samochodu. 5 osób się mieści całkiem komfortowo. Pakowność auta dobra jak dla rodziny 2+2. Jeszcze nie jechał na lawecie więc jest dobrze. Części są na pewno drosze niż przy grupie VAG ale tańsze niż Mercedes. Mam go trochę ponad 3lata i oprócz oleji, tarcz
@Muszczyna: używany? 40k zł zwykle wystarczy na dość młody samochód którym pojedziesz bez obaw na wakacje do Chorwacji i wrócisz. Cykl życia samochodu zwykle wygląda tak że pierwsze 3, 4 lata to leasing, ewentualny wykup lub sprzedaż, następne 4, 5 lat jest używany przez osobę która wydała sporo na zakup i stać ją żeby o niego dbać, z czasem przestaje jej się to opłacać, nie inwestuje w serwis i sprzedaje dalej.