Wpis z mikrobloga

Miraski, pomóżcie, bo nie wytrzymię (°°
Tak w skrócie: szukam "Paint 3D" na Windows 7.

Ogarniam starego laptopa sąsiadce, bo nauczanie zdalne. Lapek co prawda 14letni, ale na Win XP chodził jak żyleta, aż ciężko mi było uwierzyć. Zostałby na tym XP, ale wiadomo, Teamsy, kuje śmuje, a wgl to Pani od informatyki zarządziła, że dzieci będą pracować w Paint 3D, więc przydałby się Windows 10. No to cyk zmiana na dziesiątkę i żyleta zamieniła się w galaretę. Chodził, ale ciężko, dysk 100% i takie tam, których żaden patent z internetu nie wyeliminował, a włączony Defender nie tyle zwalniał, co uniemożliwiał jakąkolwiek pracę. No to mądra Domka wygooglała czy w internecie są instalki do Paint 3d - są - to przesiadamy się na Win 7. Komputer znów chodzi, Teamsy działają, ALE instalki Painta to tak naprawdę tylko przekierowanie do Windows Store, czego wcześniej nie zauważyłam (,)
Co da się z tym zrobić, oprócz wymiany lapka/ponownej instalacji W10? Jakaś maszyna wirtualna z okrojoną wersją W10, znajdę coś takiego? Tyle, że ten laptopa ma cały 1 gigabajt ramu, więc szaleć też nie można :(
#komputery #windows #podbaza
  • 32
  • Odpowiedz
@Ominika: co to za lapek, może da się dorzucić RAMu i lepszy procek w cenie flaszki? Do takich rzeczy części są mega tanie, nawet mi leżą gdzieś po pudłach i już pewnie ich nie użyję. Jak napiszesz co to za sprzęt to nawet podaruję jakąś kostkę
RAMu jak dla dzieciaków, jak jesteś z Krakowa bądź okolic to mogę gdzieś podrzucić :). Painta 3D rzeczywiście nie uruchomisz na takim sprzęcie, ale wejdź
Odczuwam_Dysonans - @Ominika: co to za lapek, może da się dorzucić RAMu i lepszy proc...

źródło: comment_1606269863UbuRy2fl6G4QhvzjgbtSPT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dorrek: no przecież pokazałem screen z katalogu, czemu by miały nie być dostępne jak mogę je ściągnąć tu i teraz? ;)
Z resztą i tak każdy instaluje siódemkę z pointegrowanymi łatami a nie ostatni oficjalny obraz z 2011.
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Dzięki, akurat mam jakieś kostki ramu ze starej stacjonarki i właśnie edukuję się które się nadają i ile max to pociągnie ;)
Ale tak w końcu myślę, że przecież młoda nie może dostać pały za brak sprzętu/oprogramowania w trakcie lekcji. Nadrobi, albo zrobi zadania u mnie albo u swojej siostry, bo jeden nowy laptop mają, rozchodzi się tylko o to, że dwie dziewczyny mają lekcje jednocześnie. Śmieszne to zdalne nauczanie,
  • Odpowiedz
@Ominika: No niestety - jak potrzebujesz kostki ramu do laptopa - to te z pcta nie będą kompatybilne ze względu inny rodzaj budowy - nawet jak są tego samego typu ddr.
Te w latpopach mają rodzaj SODIMM
Te w pctach to jest już DIMM.
  • Odpowiedz
@maniek50005: dosłownie przed chwilą to ogarnęłam i smutłam ( ͡° ʖ̯ ͡°) no nic, grunt że teams chodzi już bez zarzutu, przynajmniej sobie poogląda co tam Pani Informatyk pokazuje. Dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
@maniek50005 Mam Win10 na x201 i śmiga. X201 teraz będzie 11 lat kończyć. Kwestia ramu i dysku, bo współczesne Celerony będą gdzieś na poziomie 520m. Różnica polega na pradozerności.
  • Odpowiedz
@Ominika:

Wchodzisz tu https://basewin.pl/

Pobierasz wersje którą chcesz (interesujesz się raczej LTSB - proponuje 1809)

Wypalasz pena czy z czego tam chcesz instalować

Konfigurujesz instalator (jak coś różnica w N to brak win media player i przeglądarki)

Używasz KMS własny/z ww strony

Pobierasz instalkę sklepu >3 link z tabeli trzeba się zarejestrować jakiś trash mail styknie https://forums.mydigitallife.net/threads/guide-add-store-to-windows-10-enterprises-sku-ltsb-ltsc.70741/

Instalujesz sklep

Instalujesz Pinta 3D


Sam na 1809 używałem wiec działa
  • Odpowiedz