Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
hi mirki, sąsiedzi którzy wychodzą rano do pracy mają psa, ten pies pod ich nieobecność szczeka utrudniając pracę zdalna, a nawet spokojnie wyspać się nie można...
przed pandemią nie przeszkadzało mi to aż tak, bo sam jeździłem do biura a jak wracałem to oni byli już w domu - więc szczekania nie słyszałem (raz podczas 2tygodniowego urlopu pies ciągle szczekał, ale myślałem że to przypadek). Starsze małżeństwo 50-60 sądziłem że będą chcieli pogadać o tej sprawie, a gdy do nich poszedłem to chłop niemalże się na mnie rzucił z pięściami i stwierdzili że jestem młody i mam się zająć innymi sprawami bo całe życie mam przed sobą... xD
pies #!$%@? bo szczekanie przebija się przez muzykę i słuchawki, wiem że bloki mają inną specyfikę i mają prawo być hałasy z innych mieszkań, notoryczne hałasowanie pn-pt w godzinach pracy to już chyba przeginka.

co mogę zrobić żeby żyć spokojnie, jak widać pokojowo nie da się tego załatwić? zawiadomienie na policji jest ostatecznym rozwiązaniem?
#sasiedzi#psy#patologiazmiasta#bloki#zalesie#policja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fbf5005b554c8000ab00a5b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 30
zawiadomienie na policji jest ostatecznym rozwiązaniem?


@AnonimoweMirkoWyznania: Wątpię że to coś da, jeżeli nie da się dogadać (a zapewne się nie da bo po pierwsze sąsiad burak a po drugie to pewnie nie ma co zrobić z psem na czas nieobecności, co oczywiście mało Cię obchodzi) to pozostaje pozew o zaprzestanie immisji, ale i tak mogą mieć w dupie wyrok (o ile wygrasz XD). Niestety to koszty, których możesz nie odzyskać
@pu100stan: Oczywiście że nie, będzie tylko przyjeżdżać i notować w kajecie albo i nie że pies szczeka. Po kilkunastu takich przyjazdach (o ile nie zaczną odmawiać przyjazdu) OP zgłosi jak ludzie będą w domu no i może da się chociaż im wystawić jakiś mandat, co zależy od determinacji policji i wcale nie musi rozwiązać problemu. Oczywiście o ile sąsiedzi w ogóle otworzą drzwi policji. Niełatwa to sprawa do rozwiązania, masz jakiś