Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa do zastosowań typowo biurowych, więc bez fajerwerków, natomiast zależy mi na tym, żeby nie zamulał i miał dobrą kulturę pracy. Przekątna 17,3 oraz obowiązkowo dysk SSD - myślę, że ~250GB wystarczy. Z Windowsem na pokładzie.

Jeśli zaś chodzi o cenę, to możliwie jak najniższa, ale żeby komputer nie był dziadostwem rzecz jasna.

Nie orientuję się jacy producenci laptopów oraz procesory obecnie są polecane. Po podaniu moich wymagań do wyszukiwarek różnych sklepów i ograniczeniu listy do Ryzenow/Inteli serii 'i*' zaskoczyły mnie trochę ceny, bo liczyłem, że znajdę coś w okolicach 2500 zł, ale chyba będę zmuszony zwiększyć budżet. Zastanawia mnie też czy próba kupna komputera w black friday to aby na pewno dobra okazja, a nie wręcz przeciwnie.

Początkowo szukałem czegoś poleasingowego, ale już wiem, że wszystko się rozeszło, ze względu na obecną sytuację (masowa praca i nauka zdalna).

Poleci jakaś dobra dusza coś sensownego ?

#laptopy #laptop #komputery #pytanie #pustulkowelaptopy #kiciochpyta
  • 10
@Hilarious: też się ostatnio rozglądam i nic ciekawego nie ma

SSD - myślę, że ~250GB wystarczy

ja mam tyle i mi brakuje miejsca, brałbym większy albo hdd jako zewnętrzny
@malomaligno tak jak pisałem, poleasingowe też brałem pod uwagę, ale wszędzie świeci pustkami

@Winkey laptop ma być do biura mojej mamy, pakiet Office, dwa proste programy księgowe i dokumenty, obecnie chyba niewiele większy dysk ma na desktopie i wystarcza spokojnie