Wpis z mikrobloga

#tanieklony #perfumy #alrehab Przyszły do mnie 3 skondensowane olejki perfumowe firmy Al-Rehab. Naczytałem się o nich tyle, że musiałem w końcu spróbować. Cena za jeden flakon 6ml roll on to jakieś 17zł, dodatkowo dużo osób potwierdza świetne parametry tych olejków. Zrobiłem rozeznanie męskich zapachów i wyszło, że mają kilka klonów, albo bardzo zbliżonych pozycji do bardziej znanych zapachów:

Dakar - Drakkar Noir (nie znam oryginału, ale zapach jest piękny. Mech, cedr, przyprawy)
Khaliji - ten nie jest klonem, ale z tych zapachów, które znam to widzę podobieństwo do Declaration i Voyage Hermes (cytrusy, zieleń, przyprawy). Lżejszy od Dakara.
Original - ładny męski zapach. Kwiaty, tytoń, mech, trochę paczuli. Dzięki kwiatom nie jest typowo samczy, parametry przyzwoite, ale bez killera.

Następnym razem łyknę:
Superman - klon Jacomo de Jacomo
Silver - klon Creed SMW
Lord - podobno Ted Lapidus PH

Są jeszcze takie, chociąz one interesują mnie mniej:
Zahrat Hawai - Creed VIW
Avenue Attar - Aventus
Officer - Sauvage
Secret Man - Kenzo PH
Blanc - Lacoste White

Ktoś z Was mógłby coś polecić od nich?
kr3wkr3w - #tanieklony #perfumy #alrehab Przyszły do mnie 3 skondensowane olejki perf...

źródło: comment_1606511359auXjT7cFTVs8h8NYfyGUqb.jpg

Pobierz
  • 23
@kr3wkr3w: Silver jest przepiękny! Kupiłem go przechadzając się "sklepową aleją" na Woodstocku. Patrze patrzę i mają jakieś olejki i perfumy pomyślałem co mi szkodzi powąchać. Od tej pory Silver budzi we mnie wspomnienia tego pięknego festiwalu . Wydaje się dosyć uniwersalny jeśli chodzi o porę roku do używania jak i pokusiłbym się o stwierdzenie że to uniseks.
@FELIX90: Dopiero co przyszły, ale zdaje się, że jest tak, jak pisze @vizori trwałość świetna, z projekcją trochę gorzej, bo nie ma alkoholu, który by je niósł dalej. Nie uważam jednak, że projekcja jest słaba. Są też opcje wody perfumowanej, ale są już trochę droższe.

@motyVVanitas: Na to wygląda, podobno świeżak pełną gębą.
@s3m3n: Skondensowane to w takiej postaci jak generic oil. Mozesz oczywiscie sobie rozpuscic z alkoholem, po rozmontowaniu kulki roll on. Ale mozesz tez uzywac jak dezodorant w kulce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kr3wkr3w: mam Avenue - duża trwałość u mnie, spokojnie 8h+, nawet jakaś projekcja jest, klimaty Aventusa, mam tylko porównanie do Zary i CDNI, tutaj jest bardziej jakby dymnie
Z kolei Superman - czuję goździki z kardamonem i chyba cynamonem (ʘʘ)
@Krisube: Avenue chyba łyknę, w tych klonach Zary brakuje mi właśnie dymnego klimatu. Następne zakupy to Silver, Lord (Kouros/Lapidus) i chyba SuperMan.

Dziś przelałem sobie Original do flakonu i dodałem alkoholu, w proporcji 1/6. Może nawet za dużo alkoholu. Olejek jest dla mnie jednak za bardzo skondensowany i zostawia za dużo smug na ciele.

Z tych, które kupiłem narazie najlepszy Dakar
kr3wkr3w - @Krisube: Avenue chyba łyknę, w tych klonach Zary brakuje mi właśnie dymne...

źródło: comment_1606826548QmzndM0OsS5oddUCSgDAHM.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kr3wkr3w: jak z trwałością po takim rozrobieniu? Czekasz aż się trochę zmaceruje?
Ja mam w planach Ard Al Zaafaran Dirham (swoją drogą jak to pachnie? Ma ktoś?), Al Rehab Silver, Lord, Mister i.. pewnie kilka innych później ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Krisube: Właśnie chyba przesadziłem z alkoholem, bo wydaje mi się, że trwałość trochę spadła. Chyba, że z czasem wzrośnie, jak to się ma trochę z generic oils. Inny olejek zmieszam w proporcji 1/4, narazie poszedł ten, którego było mi najmniej szkoda. Jednak samo połączenie z alkoholem ma sens. Zapach otrzymuje energetycznego kopa, w olejku na samym początku był taki zbyt słodkawy.

Teraz otworzyli sklepy, to w weekend spórbuję podjechać do yasmeen
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kr3wkr3w: kupiłem ostatnio Al Haramain Safa - pachnie ponoć (wg fragry) jak Allure Homme Sport, choć ja bym tu dodał coś z AdG i by wtedy pasowało :D trwałość - zrobiłem tylko test, już 4 godzinę czuję jak mi daje po nosie.. polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy okazji Al Rehab Of Course - miało być Le Male/Ultramale, a jest babciny zapach, róża z jakimiś cytrusami.. (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kr3wkr3w: Z kolei ja szukałem i znalazłem (ponoć) odpowiednika Aqua di Gio Essenza - Paris Bleu Armateur . Też tanioszka, 33 zł, zawsze do smarta można dobrać żel pod prysznic ( ͡º ͜ʖ͡º) Tylko przed świętami jednak trzeba przystopować z takimi zakupami, niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kr3wkr3w: Armateur jeszcze nie kupiłem niestety :') ale mając od nich trochę zapachów: Ivanhoe in black (Bvlgari Man in black), Ivanhoe sport (ma coś z któregoś Bvlgari Acqva), Chess Club (Pure Havane), Incidence (swoją drogą jak ktoś lubi Azzaro Chrome Legend, to polecam, chyba nawet lepsze parametry niż oryginał) i Ivanhoe (klon Terre), to stwierdzam, że raczej będzie przyzwoicie jakościowo, a i parametry powinny być raczej nienajgorsze..
Ale w moim przypadku