Wpis z mikrobloga

@MojaPieknaRoslineczko:
To jest pytanie w stylu 'Jaki samochód polecacie?', na które też nie da się udzielic odpowiedzi bez większej dozy informacji.
- polecamy porshe
- ale ono za drogie
- to może weż i20
- ale ja mam dzieci i potrzebuję więcej miejsca
...

Musisz napisać cos więcej na temat ilości graczy, budżetu, preferowanej długości gry, itp. Zakładam, że doświadczenie żadne, skoro chcesz kupić monopoly.
@MojaPieknaRoslineczko: Ok, tak lepiej. Nowoczesne gry planszowe często sporo kosztują, więc stwierdzenie 'budżet dowolny' ma tu wydźwięk z reguły tak do 300 zł ;)

Gry, które sobie przejrzyj:
Sagrada, Splendor, Azul, Carcassonne, Wsiąść do pociągu, Catan, Kingdomino, Wyspa kwitnącej wiśni, Korzenny szlak, Welcome to, Rzuć na tacę.
Nie wszystkie gry działają perfekcyjnie w każdej konfiguracji osobowej (na przykład Catan jest bardzo słaby w dwie osoby). Możesz zerknąć sobie zawsze na stronie
@MojaPieknaRoslineczko: W skrócie - monopoly to gra, w której wygrana zależy całkowicie od szczęścia, od tego ile oczek wyrzucisz.
Gry powinny nagradzać dobre decyzje podejmowane podczas rozgrywki. @venomik podał listę przyjemnych, łatwych, popularnych gier, a @Niekumaty_ według mnie słusznie skrócił tę listę o kilka starych tytułów.
Ze swojej strony polecę dwie ostatnio ulubione gry mojej różowej: Wyprawa do El Dorado i Kolejowy szlak :D
@Futyporyt27: @Niekumaty_: Wprawdzie te wszystkie trzy skrytykowane gry (Catan, Carcassonne, Splendor) nie należą do gier, które lubię - ale pamiętajcie, że to osoba zastanawiająca się nad Monopoly. Dla takich osób nawet Catan się nada, bo tu przynajmniej losowością da się w jakimś stopniu zarządzać i negować jej efekt. A przynajmniej wciąż jest zabawa z negocjacji i handlu.
Co do Carcassonne i Splendoru to już muszę protestować, nie widzę powodu aby
@venomik: mhm, słynny ranking BGG... to dlaczego z miejsca każdemu nie proponować Gloomhavena?

Wiele osób hołduje zasadzie, że do naprawdę dobrych gier dochodzi się drobnymi krokami, zaczynając od tego co popularne, łatwe i tanie, niekoniecznie naprawdę dobre. A ja uważam, że nie ma co wchodzić po szczeblu, że można od razu wskoczyć na sam szczyt drabiny i od razu grać w bardzo dobre, duże złożone gry. Żeby zacząć jeździć mercedesem S