Wpis z mikrobloga

@venomik: mniejsza o Carcassonne, bo tego nie odrzucałem "z marszu", ale serio, Catan? Dobieranie zasobów na podstawie rzutu kością, bez modyfikacji, bez wpływu na los? Takie powinny być planszówki?
  • Odpowiedz
@Niekumaty_: A to juz inna bajka. Catana od wielu lat chyba nigdy nikomu nie polecałem, mimo że to była gra, która mnie wciągnęla w planszówki.
Ale jak mam osobę, która przechodzi z UNO i Monopoly, gdzie często mnóstwo komentuje się nad stołem i marudzi. I próbuje coś wymuszać - taki Catan wydaje się być odpowiednią opcją na krok dalej.
  • Odpowiedz
Takie powinny być planszówki?


@Niekumaty_: mam całą stertę planszówek. Jak zechcę, mogę w nie grać… sam.
Jak chcę zagrać z kimś, to ten ktoś musi chcieć. A w tym pomaga, jeśli grę już wcześniej widział, ograł i ogarnął wszystkie zasady w trakcie debaty filozoficzno-politycznej podlewanej grzanym winem.
To, że planszówka jest stara, to nie jest wada - to nie samochód, który się zużywa z wiekiem. Szachy są starsze.
To, że planszówka
  • Odpowiedz
@Niekumaty_: wszystko ma jakieś wady, grający w te gry też mają wady. Wyjedziesz z kumpelstwem na wywczasy, przytrafi się słaba pogoda, podczas wyprawy po trunki i tanie jedzenie w najbliższym empiku kupujesz Catana i szafa gra.
Wymień inną planszówkę, która to potrafi i jest lepsza od Osadników.
  • Odpowiedz
@Niekumaty_: dostępna od ręki na zadupiu w empiku, adekwatna dla towarzystwa, które na codzień (ani od święta) w planszówki nie gra, nadaje się na mały stół, na którym stoją też kufle, szklanki i miska z czipsami.
  • Odpowiedz
@wykopyrek:

Małe karcianki: Intryganci, Munchkin, Red 7, List Miłosny, Times Up, Dixit, Dawno Dawno Temu, Sabotażysta, Boss Monster, Tajniacy,
Zręcznościówki: Dobble, Packa na Muchy, Palce w Pralce
Średniozaawansowane: Colt Express, Pandemic (Legacy), Room 25,
Zaawansowane: Robinson Trzewiczka, Terraformacja Marsa, Horror w Arkham, Posiadłość Szaleństwa (nie sprawdzałem, powinna być),
  • Odpowiedz
@Niekumaty_: Tajniacy zawsze spoko, ale Munchkin jakoś nigdy nie siadł. Dobble, to taki klasyk trochę.
Colt express, zerknąłem na jutuby, no nie wiem. Dużo roboty, zanim zaczniesz grać.
Pamiętaj, że jeśli to nie jest gra już znana, to trzeba się jej nauczyć zanim towarzystwo znajdzie sobie rozrywkę alternatywną - albo zanim pójdzie spać. Nauczyć z dostarczonej instrukcji.
Kłótnie na temat kto jak zrozumiał zasady to norma przy nowych grach.
Zaawansowane -
  • Odpowiedz