Wpis z mikrobloga

Moja mama jest nauczycielką i potrzebuje kupić nowy laptop, szczególnie teraz w związku z praca zdalna. Polecacie jakieś modele?

Budżet ok 3 tys zł
Dysk SSD
Lekki
Max 15 cali

Chodzi o to żeby jej wszystko płynnie chodziło, bo ma teraz laptopa sprzed 7 albo nawet 9 lat i on się uruchamia dosłownie pół godziny, zanim coś się będzie dało na nim zrobić, co chwilę się zwiesza itd.

Myślimy też czy nie kupić używanego MacBooka Air, bo idealnie się on wpisuje w to, czego ona potrzebuje, ale nie wiem jak on wypadnie pod względem aplikacji, których używa do pracy, jak ms Office (na Windowsie to się chociaż pirata zainstaluje), za które na macu trzeba najczęściej płacić, żeby cokolwiek mieć dodatkowego.

Ogólnie macos ogarnie, teraz używa iPhona i se radzi.

#komputery #apple #macbook #windows #macos #laptopy
  • 24
na macu trzeba najczęściej płacić


@JEST-SUPER: No to bez sensu tagujesz, a tak w ogóle, to skoro chcesz za darmo, to po co piszesz o 3000 zł? Ukradnij komuś, skoro:

na Windowsie to się chociaż pirata zainstaluje


I najważniejsze:

Budżet ok 3 tys zł

Dysk SSD

Lekki

Max 15 cali


I jakie wstępnie wybrałeś?
@JEST-SUPER: matko bosko, to szkoła nawet office’a nie zapewnia?
Jest darmowy pakiet iWork od Apple’a, więc jak mama nie potrzebuje udostępniać ekranu i pokazywać krok po kroku jak coś zrobić, to wystarczy. Da się wgrywać aplikacje spoza sklepu app store. Nie każdy deweloper w ten sposób publikuje swoje wynalazki, kwestia odznaczenia jednego ptaszka w ustawieniach.
@JEST-SUPER: Ja mam od 1.5 roku poleasingowego HP Elitebook 8470p, kupiony za 900 zł z roczną gwarancją, dyskiem ssd 500 GB, 8GB RAM, i5-3320m. Dorzuciłem sobie po roku drugi dysk, HDD 2TB w kieszeń po DVD, rozszerzyłem RAM do 16GB co podniosło jego cenę do może 1400 zł. Używany do Google Meet, classroom, skype, discord, maile, etc. Czasami rednerował mi się godzinny film na YT w Sony Vegas w tle, a
@JEST-SUPER: ostatnio kupowałem ten laptop dla siostry bo szła na studia i potzrebowała laptoka

model to:

LAPTOP ASPIRE 5 R5 8GB 512SSD

bez Windowsa (Widnows z uczelni jest za darmo), kupiłem go za 2 300 zł na OLE OLE, znalazłem na przecenie na pepperze.

Jeśli dorzucasz oryginalnego Windowsa to wyszłoby 2850 zł, czyli dalej mieścisz się w budżecie. Teraz jest dofinansowanie na zakup sprzętu do zdalnego nauczania 500 zł dla nauczycieli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JEST-SUPER: nie wiem jak z jablkami ale za 3k masz już spoko sprzęt. 8 GB RAM i ssd 256 z ryzen 5 albo i5 na pokładzie. Jak dobrze poszukasz to i z drugą karta graficzna. Plus oczywiście wind 10 w komplecie. A offisa kupujesz na allegro za 10 zł.