Wpis z mikrobloga

#metal #deathmetal #death
#cultowe (334/1000)

Death - Empty Words z płyty Symbolic (1995)

Ależ miałem ciężki wybór który kawałek wybrać z tej płyty.
Generalnie Death pojawia się pod tagiem pierwszy (ale zdecydowanie nie ostatni) raz. Jest to dla mnie kapela w której suma jakości na przestrzeni całej dyskografii jest chyba największa pośród kapel które znam.
Symbolic to kopalnia riffów, ale i solówki są świetne, również pozostałe elementy jak sekcja.

CC: @ntoskrnl - właśnie dlatego wczoraj słuchałem 2x tej płyty i skojarzyłem Empty Words na szybkości. To nie przypadek, ani żadna moja super pamięć ;)

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
  • 7
@cult_of_luna: na tej płycie, jak i zresztą na poprzedniej, perkusistą jest Gene Hoglan. Ciekawostką jest to, że chłop ma zajebisty stream na Twitchu gdzie gada z chatem i gra to o co oni proszą. Straszny gaduła, ale opowiada świetne rzeczy że światka metalowego. Jedyny minus to tak, że mieszka w Teksasie i streamy zaczyna mocno po północy.