Wpis z mikrobloga

za 5 lat car as a service stanie się takie popularne, a jednocześnie auta autonomiczne takie drogie, że nikomu nie będzie się opłacało ich kupować...


@anonimowy_programista: nie sądzę, nadal rynek kupna będzie rozwinięty. Nie musi się opłacać, ludzie lubią mieć rzeczy na własność a samochód to trochę przedłużenie mieszkania - masz bagażnik ze swoimi gratami, zamocowany fotelik dla dziecka, wiesz dokładnie gdzie i jak wejdzie wózek, mata dla psa, zawsze wiesz
to jechaliscie leafem pierwszej generacji z zjechana bateria do 60% sprawnosci?


@jasonfly: parę lat temu miałem okazję przetestować nowiutkiego Leafa pierwszej generacji. Nówka z salonu, przy minusowych temperaturach na pełnej baterii pokazywał mniej niż 100km zasięgu XD
parę lat temu miałem okazję przetestować nowiutkiego Leafa pierwszej generacji. Nówka z salonu, przy minusowych temperaturach na pełnej baterii pokazywał mniej niż 100km zasięgu XD


@aksal89: Leaf pierwszej generacji to straszny szrot. Bardzo niska pojemność baterii w lato bez klimy zapewnia niski zasięg a co dopiero zimą.
@aksal89: no nic dziwnego to jeden z najgorszych elektrykow, brak chlodzenia czy ogrzewania baterii tym wlasnie skutkuje. Drugi leaf rowniez ma takie braki stad dosc glosno bylo o rapidgate.
@gatineau: stety niestety, ale @anonimowy_programista ma racje i to juz sie dzieje np. w Oslo. Firm, w ktorych wypozyczysz auta na godziny jest coraz wiecej i malo tego miasto udostepnia im darmowe parkingi. Nawet w zeszlym tygodniu dostalem maila z dzielnicy o rozszerzeniu parkingow dla car sharing. Do tego dodac mozna firmy gdzie masz auto na abonament bez okresu wypowiedzenia, np Kona po liftingu za 6999 nok za miesiac.
@jasonfly: ale to co ty piszesz jest jak za komuny, trzeba rozwiązywać teraz problemy, których nie było w benzyniakach
niby ekologia a wszystkie tiry na ropce elegancko maszerują ze spalaniem 25-30l/100km :)
@diogene jakie autko? Ja chciałem swoje połączyć z GH albo smartthings ale nikt chyba device handler nie napisał jeszcze. Fajnie by sobie w Action tiles kliknąć na płytkę rano żeby się nagrzało, podgrzało fotel, przednią szybę i kierownice.