Wpis z mikrobloga

tyle właśnie są warte elektryki na obecnym etapie


@Nwojtek: Jechałem kiedyś z kolegą w zimę autem spalinowym i nie włączył ogrzewania bo spalanie rośnie i mógłby do stacji nie dojechać.
"tyle właśnie są warte obecnie auta spalinowe"
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: spokojniutko, za mniej więcej 5 do 9 lat na bank kupisz elektryka (nie hybrydę) i jeszcze wspomnisz moje słowa :-) a stanie się to za przyczyną:
1. wzrostu kosztów OC na auta spalinowe w stosunku do elektryków,
2. ceny paliw będą rosły wraz z coraz większymi rzeszami ludzi którzy będą jeździli elektrykami,
3. elektryk z autopilotem będzie premiowany dodatkowymi zniżkami na OC,
4. ogniwa takie jak 46800 spowodują, że auto
  • Odpowiedz
@diogene no nic, taka już kolej rzeczy że ludzie lubią widzieć co się dzieje przed nimi, czuć się bezpiecznie przy ewentualnym zderzeniu (pomijając już elektroniczne systemy) i raczej wolą nie szorować dupą po asfalcie. Patrzymy na was z góry, malutcy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@diogene hm przykładowo tesla 3 ma takie samo przyspieszenie jak X - 4.4s więc nawet jakbyś się gdzieś tam wyślizgnął to z mojej wysokości raczej z horyzontu byś mi nie zniknął
  • Odpowiedz
spokojniutko, za mniej więcej 5 do 9 lat na bank kupisz elektryka (nie hybrydę) i jeszcze wspomnisz moje słowa :-) a stanie się to za przyczyną: (...)


@G00LA5H: dodałbym też zakaz sprzedaży nowych spalinówek od 2030 który już dzisiaj zapowiada się że będzie miał miejsce przynajmniej w UK i Holandii a zaraz pewnie Niemczech.

Więc kupno nowego spaliniaka w 2029 będzie najprawdopodobniej oznaczało że jego wartość rezydualna wyniesie coś koło zera
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: a wiesz skąd bierze się ciepło w silniku benzynowym/ dieslowym ? Są to straty wydajności silnika. Jak silnik ma sprawność 50% to 50% idzie w napędzanie kół a 50% tracisz w formie ciepła.
Ze auto elektryczne ma wysoką sprawność to musisz specjalnie grzać oddzielnie. Jak masz nową Teslę to z palcem w dupie zrobisz 500km - tak dosłownie z palcem w dupie bo ma autopilota spróbuje jechać z palcem w
  • Odpowiedz