Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was co ma PPK w PKO BP (i-fundusze), był w oddziale, by "dodać" swój nr konta do wypłaty środków? Byłem w jednym oddziale, ale pracownicy w ogóle nie wiedzieli jak to zrobić i o co mi chodzi... Chcę co miesiąc jednym przyciskiem wypłacać środki na swoje prywatne konto.

#pkobp #ppk #ifundusze
  • 11
@SiDi też już miałem z nimi przygody
jak ci mówią że nie wiedzą o co chodzi, to poproś ich żeby zadzwonili na infolinię PKO TFI i tam im wszystko wytłumaczą. Swoją drogą PKO bp to beton, nie wiem jak ktoś może mieć tam konto z własnej nieprzymuszonej woli. Tragedia, dno i 100 metrów mułu ta pseudo instytucja
@Zevs: taa idę za chwilę do drugiego oddziału. Pko to jedyny fundusz w PPK, który wymaga osobistego przyjscia do oddziału. Te ich procedury są chyba tylko po to by ludzie już zostawali w tym systemie PPK i nic nie robili z tą kasą, aż za dekadę lub dwie ktoś inny coś zrobi z tą kasą. Dzisiaj jadę z lapkiem, by pokazać o co mi dokładnie chodzi
@Zevs: jestem w banku xD jaki beton. Telefony do pko TFI idą.... Pko bp nic nie wie i twierdzi że do 60 nic nie wypłacę, ale Pko TFI już wie o co chodzi. Masakra, że w Pko bp nikt nie jest przeszkolony. Nawet kadra kierownicza
@SiDi przerabiałem to, jedyna nadzieją jest TFI. Jak oni nie chcą dzwonić, to sam zadzwoń, włącz na głośny i niech im tłumaczą.

Wołam @EkspertPKO właśnie taki Wasz obraz i Waszych pracowników. Może czas przeszkolić pracowników? Już minął ponad rok od wprowadzenia ppk, a dalej są problemy.
@Zevs: 3 wnioski musiałem wypełnić i teraz do 3 dni roboczych czekać . TFI wiedziało wszystko i babkę poinstruowało gdzie znaleźć te wnioski. Jak dobrze usłyszalem to są w ich Intranecie. Babka na przyszłość (i może oddział) będzie wiedział co zrobić jak ktoś powie to samo co ja. A Tobie Mirku milion plusów, bo nigdy bym nie wpadł by im kazać dzwonić do ich własnego departmentu...
@SiDi: meh, po prostu PKO BP i Pekao SA mają chyba cały czas największą sieć placówek gdzie jednocześnie masz największą szansę natrafić na ludzi minionej epoki. Moja różowa odebrała nowy dowód z nowym nazwiskiem no i trzeba zmienić dane w banku - w Millennium myk szybko przez Internet, jakaś weryfikacja po ich stronie i załatwione, w Pekao - łee pani, coś tu nie zadziałało i teraz się nie da, zapraszamy do
@EkspertPKO: po co mam się kontaktować jak i tak, i tak muszę udać się do waszego oddziału osobiście? Notabene oddziały nie wiedzą, że mogę dodać swój nr rachunku osobistego do PPK, by wypłacać środki (pomniejszone o 30% od pracodawcy).
W każdym razie już byłem w oddziale i kazałem kierownikowi dzwonić do TFI. Pracownicy TFI dopiero mu powiedzieli, że mam rację i mogę wypłacić środki dzisiaj, jutro, za miesiąc, za rok lub
@Zevs: dwa lata później nadal nic się nie zmieniło, już byłam w dwóch oddziałach, to co się tam dzieje to hit XD jak nie chcą szkolić pracowników to wystarczy ich poinformować, że jak mają klienta w sprawie TFI to mają od razu dzwonić na infolinię...