Wpis z mikrobloga

@wedzonywegorz: Czyli wg Ciebie tak jak jest powinno być ok? Czas pierwszej mam na 45 sekund, ale chyba największym problemem jest to że zostaje przyklejona na dole. Może powinienem zmienić folię? W oficjalnym datasheecie jest żeby dać 35 sekund.
Dla mnie powinno wyjść, folię zmieniałem jak przedziurawiłem lub była zmatowione wtedy mniej kontrastowy/ szczegółowy był wydruk. Ale tego nie rozumiem "chyba największym problemem jest to że zostaje przyklejona na dole". Klei się do folii czy odpada od stolika czy ostatnie slajsy wydruku nie wychodzą, rozwarstwia się?
Zrób kilka pierwszych warstw np 2 x dłużej i zobacz. są płaskie bo odklejają się od stolika i naświetlana jest żywica przyklejona do folii. Jaką żywicę używasz? Te suporty po prostu tak się wydrukowały czy były na nich dobrze wydrukowane obiekty?
Z mojego doświadczenia poradziłbym zwiększyć czas naświetlania warstwy i pierwszych warstw. tak samo miałem jak nie dopasowałem żywicy do drukarki(potrzebowała mocniejszego źródła światła) albo miałem za krótki czas naświetlania. Grubsze supporty mogą pomóc ale nie rozwiążą problemu .
@wedzonywegorz: U mnie przy każdej, #!$%@? mnie z tym strzeli. już wiem na 99% że nie wyjdzie. Dałem 5 warstw po 120s na początek, i teraz 4s każda dla pewności. jeszcze spróbuję tą folię zmienić i jak nie będzie drukować normalnie to oddaję.
@wedzonywegorz: Nawet wyszło lepiej, jednego chłopka brakuje, drugi nie ma nogi i rozszczepiona warstwę, i niektóre przedmioty mają defekty. Nie wiem, ale chyba ta drukarka jest felerna. Zmieniłem temperaturę otoczenia, dałem grubsze supporty, i ten czas naświetlania pierwszej warstwy.
@roknasilowni: ten dźwięk świadczy o tym że FEP pracuje tak jak powinien.To znaczy pod wpływem ruchu platformy w górę odkształca się sprężyście przez co odrywanie warstwy modelu od folii nie następuje na raz na całej powierzchni (a potem foli "puszcza" całkowicie, stąd sam dźwięk).

Umyj i odtłuść porządnie platforme, wypoziomuj ją, ewentualnie sprawdź czy jest płaska.
Po zdjęciach to faktycznie supporty daj mocniejsze. Drukuj na początek puste modele, i spróbuj tych
@mc_hammer: W sumie od jakiegoś poziomu przestawiłem czas ekspozycji zwykłej warstwy z 2.5s na 4, i od tego momentu wygląda dobrze. Tylko nie rozumiem, skoro mam drukarkę od tego producenta, żywicę też, i robię wszystko zgodnie z zaleceniami to dlaczego muszę zmieniać ustawienia żeby było dobrze? Już sobie nie wyobrażam co by było jakbym jakiegoś smoka chciał wydrukować. Zastosuję się do Twoich zaleceń i zobaczymy.
dlaczego muszę zmieniać ustawienia żeby było dobrze?


@roknasilowni: Witam w świecie druku 3D.
poza tym nawet na stronie producenta podany jest czas naświetlania 8 sekund.

A teraz uwaga. Każda żywica wymaga innych parametrów. Każdy kolor tej samej żywicy wymaga innych parametrów.