Wpis z mikrobloga

Mam dwa dyski SSD i HDD, system jest na SSD, mogę normalnie na chwile odłączyć hdd przed odpaleniem kompa bez #!$%@? jakichś nie wiem ścieżek do plików czy czegoś takiego? Bo chce sprawdzić czy HDD mi spowalnia odpalanie kompa, ale boje sie, że jak go podłącze spowrotem to nie będzie działać wszystko tak jak przedtem.
#pcmasterrace #komputery #informatyka
  • 17
@Erise_: Nie wiem od trzech miesiecy z dnia na dzien z 10 sekund odpalania zrobilo sie 60 i juz #!$%@? dostaje bo probuje czego sie da a przeczytalem gdzies ze gosciowi tak hdd spowalnial ze jak go odlaczyl to sie wlaczal szybko to bym sprobowal
@Owoc12: Tak, spowalnia, przy starcie kompa masz test POST który wykrywa sprzęty i fizycznie musi się tam rozkręcić w nim talerz nim system się bujnie, później jeszcze system zaczytuje plik wymiany który służy jako odstojnik dla syfu który przynajmniej w teorii powinien siedzieć w RAM'ie ale chwilowo nie jest potrzebny.

Może to być kwestia podłączenia czegoś na USB, w biosie przestaw dysk SSD na pierwszy w kolejce do bootowania, w zasadzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Owoc12: są jakieś softy co robią test i mówią potem co ile czasu zajęło podczas odpalania. Nie pamiętam jak się to nazywa ale pomaga w diagnozie dla mniej technicznych
@Owoc12: hmm. Możesz jeszcze sprawdzić czy są dostępne jakieś nowe aktualizacje sterowników i ewentualnie zaktualizować BIOS. Osobiście wrzuciłbym dziesiątkę.