Wpis z mikrobloga

Szybki cyk fuch poradnik, jak wygodnie korzystać z narzędzia youtube-dl; WINDOWS
Główny nacisk tutaj kładę po prostu na wklejenie urla i pobranie tego z artcover i tagami do pliku mp3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. pobieramy youtube-dl z https://yt-dl.org/downloads/2020.12.05/youtube-dl.exe
2. dowolny folder u mnie c:\ytdl
3. robimy path, aby wpisywać youtube-dl w dowolnym miejscu obrazek zalaczony, to znajduje się w
Komputer - prawym właściwości - zaawansowane ustawienia systemu - zmienne srodowiskowe i dalej juz macie na screenie dwa razy na path tylko ten dolny (zmienne systemowe) - edycja zmiennej i robimy nowy i podajemy nasza sciezke, moja widac na koncu c:\ytdl, klikamy ok, ok zapisuje się i otwieramy od nowa cmd już nam to działa
4. Robimy bangladeszki config
Tworzymy nowy plik w - > C:\Users\*TWOJANAZWAUZYTKOWNIKA*
plik o nazwie : youtube-dl.conf
wrzucamy taką zawartość do pliku :

# Zawsze pobieraj samo audio

-x

# Zawsze audio jako mp3

--audio-format mp3

# Uzupełnia tagi mp3

--add-metadata

# Audio w najlepszej jakosci

-f bestaudio --audio-quality 0

# Art Cover na podstawie miniaturki filmu

--embed-thumbnail

# Zamiast z avconv nawala z ffmpeg

--prefer-ffmpeg


Config pobiera wam zawsze sam plik mp3 z najlepszą jakością audio w mp3 oraz miniaturka, która w aimp przynajmniej jest dopiero po zapisie i jak może tak taguje plik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do dostosowania, co tam sobie chcecie to usuwacie / dopisujecie.

Potem już uruchamiamy cmd wpisujemy youtube-dl i url playlisty lub muzyczki np. :
youtube-dl https://www.youtube.com/playlist?list=PLZAS7pPivE-ykGjEhyovHHyB1wAV73ANi
i m.in mam takie coś :
[download] Downloading video 1 of 107 i potem 2 of 107 itp. tak działa na przykładzie playstliy
pojedyńcze pliki po prostu url do pojedyńczego pliku, pobiera naprawdę sprawnie nic, nie trzeba kombinować
Naprawdę proste do ogarnięcia w 5 minut, pobieracie sobie 2-3 playlisty i nie marujecie GB ev. jeśli głównym waszym priorytetem jest muzyka i marnujecie ją na youtube/youtube music czy spotify to marnujecie kasę / gb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi coś takiego na pewno się przyda jak zacznę jeździć tam gdzie jest roaming, nie jakieś offline spotify tylko otwarzacz mp3, prawilny ()

Jak macie pytania to tu lub priv chętnie odpowiem

#youtubedl #internet #protip
P.....K - Szybki cyk fuch poradnik, jak wygodnie korzystać z narzędzia youtube-dl; WI...

źródło: comment_1607200408geQlDVhfcfGt2nHDbAxReY.jpg

Pobierz
  • 1