Wpis z mikrobloga

@fozolif: na jakie napięcie/moc grzałka? Dlaczego zasilacz w takiej klasycznej topologii, nie lepiej kupić gotowy? Wyjdzie taniej, szybciej, a przede wszystkim bezpieczniej. Do zasilania przekaźnika potrzebujesz tranzystora, nie możesz bezpośrednio połączyć go z mikrokontrolerem.

W ogóle co to za grzałka na prąd stały?


@stassma: a co to grzałce robi jakąś różnicę?
@stassma: mostek to on ma do ukladu sterowania z tego co widze, przed stabilizarorem napiecia. To jak mi sie dobrze wydaje jest dopiero maly kawalek tego ukladu
@warikap: przeciez aqz to juz docelowy przekaznik przynajmniej ja to tak rozumiem. Ja bym tam wlozyl cos innego np klasyczny przekaznik ze stykiem 16A bo ten ma tylko 60V/3A
@Voyo AQZ robi tu za klasyczną separację galwaniczną i ma za małą obciążalność jak na grzałkę. Stąd powinien tu występować jako element sterujący przekaźnikiem o większej obciążalności (ok. 25A, zależy jaką grzałka).
@fozolif Widzę właśnie, że dużo tu brakuje. Chociażby stopnia detekcji temperatury, ale jeśli chodzi o filozofię twojego podejścia do układu z obrazka, to AQZ powinien być za mostkiem i po otrzymaniu sygnału z uC odpalać dodatkowy przekaźnik grzałki.