Wpis z mikrobloga

#informatyka #monitoring #kamery #ochrona #zabka
Mireczki kuzynka otwiera sklep ala żabka i prosiła mnie by pomóc jej z zamówieniem i montażem kamer i alarmu, polecicie jakiś zestawik do ochrony(alarm z informacja na telefon, chociaż tu mam dylemat, czy frima ochroniarska sie zgodzi na własny alarm) i do kamer? Tak myślę, że jedna kamera na zewnątrz sklepu i 4 w środku +1 magazyn.
Rozumiem, że będzie też musiała założyć stały dostęp do Internetu, bo kamery pewnie trochę pakietu by trochę ciągnęły transmisji danych. Dodam, ze u mnie w małym miasteczku zestaw 6kamer wraz z rejestratorem to koszt 2k zł plus 1500/1900zł robota, mam też dylemat, czy kasować ją symbolicznie za robotę, czy niech flaszkę postawi i będzie OK...
  • 6
@3330235: Popatrz na kamery analogowe, do sklepu idealne. Najlepiej Hika, przynajmniej rejestrator (bo przy analogach kamery nie robią istotnej różnicy). A co do pieniędzy, zdrowiej dla obu stron będzie jak jakieś weźmiesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3330235: nie musi mieć stałego Internetu, przecież jak nie podgląda zapisu z zewnątrz to system nie wysyła żadnych danych tylko zapisuje lokalnie. Widać, że się uczysz więc nie skasujesz jej jak firma z doświadczeniem i zarejestrowaną działalnością.