Wpis z mikrobloga

Mirki z pod tagu #it i #apple #programista15k POCZEBUJE porady.
Miałem taki fajny monitor od Pana Appla : Apple Thunderbolt Display a1407. Troche mi się popsuł i trzeba zmienić na coś nowszego. Mam starego macbook air jeszcze z thunderboltem i bez USB-C.
Czy jest coś fajnego powyżej 27" i ma takie fajne rzeczy jak mój stary monitor :
- rj45
- usb hub
- kamerkę 
- głośniki
- i będę mógł to podłaczyć za pomocą jednego kabla :)

Czy raczej nie ma szans, że jest coś takiego na rynku i po prostu trzeba kupić coś takiego np. :
https://www.x-kom.pl/p/607249-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-34wn650-w-hdr.html

Jeśli tak to może ktoś poleca coś dobrego w podobnych $ ?
źródło: comment_1607445317o4SejCobr48fSeHAo0dFEa.jpg
  • 27
@fellipe: omam obiekcje co do tego LG, raczej za mała rozdzielczość. Mam 34' od LG ale z wyższą rozdzielczością, kosztował więcej, głosników od niego nie używam, te z macbooka są lepsze
@LubieKiedy: większa niż w Apple a1407 który miałem, dla mnie spoko się wydaje. Głośnik są słabe w tym air, w tym monitorku było jednak dużo lepiej, wiec bym wolał mieć coś :)
@Zero_Gravity: Jak bym nie był chytry to kupiłbym nowy od Apple, ale, że nie lubię wydawać $ to wybieram tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak do 2k, a najlepiej z 1500 cebulionow i żeby jeszcze jakoś wyglądał, a nie jak iiyamy które już mam na biurku :( na razie ten LG mi się podoba, ale wole się poradzić, żeby nie kupić lipy, a co najważniejsze, żeby nie
@Zero_Gravity: wrzuciłem i tam ! ale to forum zalatuje mi taką elektroda.pl tylko dla monitorów :) są tutaj niezłe odpowiedzi : "Jakby Pan zajrzał na jakiś benchmark czy inny frazpc to dostanie Pan masę pochwał co do wyboru. Tutaj, stety lub niestety, jest forum specjalistyczne i nie polecamy monitorów masowych i biurowych." ( ͡° ͜ʖ ͡°) także chyba nikt mi nic nie poleci ( ͡° ͜
@Aryo: chodzi o to, ze ta rj45 przechodzi przez thunderbolt do macbooka. Dzięki czemu masz na stałe podłączona rj45 do monitora, a do laptopa podłączasz tylko jeden kabel. Nie bawisz się w hdmi, rj45, myszkę na usb. :)
@fellipe: to co temu monitoru?
@Aryo: mam gigabitowa sieci w domu, a wifi nie zawsze działa dobrze i na pewno nie tak szybko jak po kablu, do tego w różnych punktach domu oddalonych od mojego gabineciku mam dyski z których pobieram/zapisuje duże ilości danych, a w samym lapie nie mam nawet rj45, bo to macbookair. Więc podbijam jednym kabelkiem do lapa i mam super stacje dokującą z wszystkimi dziwnymi rzeczami, których potrzebuje i wszystko działało stabilnie.
@Aryo: powiem Ci tak. Ethernet > wifi.
To skoro masz gniazdka rj45, to podepnij się kompem do niego na stałe. A jeśli to laptop z interfejsem thunderbolt, to podpinasz ethernet do docka i za każdym razem gdy ładujesz laptopa, masz neta po kablu :)
@Aryo: No tak, ale chodzi o to ze nie muszę latać po ścianach jak siedzę przy biurku, to mam stabilnie do dużych transferów, mam takich dysków w sieci kilka i ruch jest spory w ramach samej sieci domowej
@Miejscazhistoria: szukałem długoo i znalazłem gościa co sprzedawał to wraz z airem z i7 z 2015, okazało się, ze te monitor postał sobie w kartonie przez prawie 2 lata, to jest praktycznie końcówka sprzedaży tego modelu, nawet jest elegancka nie rozpakowana przejściówka na magsafe2 w kartonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)