Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Seraf: @Atryu: Jest teoria w psychologii która mówi, że zarobki przestają zwiększać poziom zadowolenia z życia po przekroczeniu 95000$/350000pln rocznie. Potwierdzicie/zaprzeczycie? Przy czym rozróżniamy zadowolenie stricte z hajsu od satysfakcji ze zdobycia stanowiska w światowej topce.
@Ld93: Wszystko zależy na jakim jesteś etapie - jeśli jesteś jeszcze dość młody (ja mam 31 lat) to masz bardzo wiele planów które realizujesz lub chcesz realizować: budowa domu, zapewnienie dzieciom godnego życia (jeśli je posiadasz), oszczędności i inwestycje dzięki którym bezpiecznie odejdziesz na emeryturę, do tego za rogiem mamy kryzys finansowy i przetasowania na arenie międzynarodowej. Mimo ze zarabiasz bardzo dużo to nie posiadasz jeszcze wystarczających oszczędności czy nieruchomości które
@Seraf: Australii mega zazdroszczę! byłem dwa razy - za pierwszym razem objechałem cale wschodnie wybrzeże od Cairns do Sydney natomiast za drugim razem cale zachodnie. Gdyby nie odległość to jedyne miejsce gdzie naprawdę mógłbym wyjechać na stale (a miałem okazje być wielokrotnie w stanach, Azji, nie mówiąc o Europie zachodniej to jednak au na pierwszym miejscu)
@xmvx: Ja może się podepnę i odpowiem: DevOps j (automatyzacja procesów, ci/cd, cloud, wsparcie zespołów developerskich czy ops, infosec), AI/ML
@Ld93: tak jest taka teoria.
Problem z tym, że w jej definicji jest "statystyczna osoba".

Ja zupełnie się z tym nie zgadzam.
Mój cel to emerytura w wieku 55 lat (albo inaczej - niezależność finansowa), a żeby to osiągnąć to w wieku 55 lat muszę mieć jakieś $2.5-4M USD net worth (nie licząc chałupy).

Jakbym zarabiał $95k (teraz zarabiam trochę więcej) to bym mógł odłożyc z tego maksymalnie $20-25k rocznie, a
@xmvx: zgadzam się w @Atryu
dodam jeszcze technologie rozproszone, BigData, analiza statystyczna, bazy rozproszone, skalowanie
Generalnie polecam przeczytać "Designing Data-Intensive Applications" od Kleppmanna

Jak wrzucisz w google "designing data-intensive applications pdf" to pierwszy link i masz lekture
@maciej__: mam ok 11 lat doświadczenia w IT:

1. Programista PHP (2009)
2. Team Leader
3. Software Architect
4. IT Manager
5. #!$%@? DevOps Engineer
6. DevOps Lead

Nauka: uśredniając w stosunku do całego okresu (10 lat) ok 1h dziennie
Praca: 7-8h dziennie
Dzień to w większość spotkania, pisanie lub czytanie maili rozmowy z ludźmi (rozwiazywanie problemów, weryfikacja wdrążanych rozwiązań, przygotowanie koncepcji architektonicznych), aktywny development to ok 10% czasu
@maciej__: ja zaczynałem raczej słabo i przez to jestem bardzo do tyłu względem ludzi z roku (mam jakieś 10 osób z roku w FB/Google/MS/Tableau/podobne) - Politechnika Poznańska.

A więc na studiach średnio się przykładałem, pierwsza praca - kilka lat jako researcher, druga z polecenia od osoby z którą robiłem projekty na studia ... później własny biznes, małe i większe projekty w C, Java, C++, Python.
Wyjazd do Australii (8 lat doświadczenia
Mocny staż, z perspektywy lat jakiego języka uczył byś się jako głównego i poświęcał mu najwięcej czasu? Bo zaczynam z programowaniem i bardzo pomocne są dla mnie opinie takich ludzi jak ty