Wpis z mikrobloga

@Kefir91: @JaZestarym: @Katsukyun: @SporderBoj:

Hehe bo rozumicie, w Czikago to są same piękne miejsca, tam to raj na ziemi jest, bo to za oceanem jest, w jues end ej! Widziołem na jednym filmie.
A Warszawa to hehe śmietnik i same brzydkie miejsca, wszystko paskudne, hehe, wiem bo pisali na twitterze że Czaskoski gunwo do rzeki spuszcza i wszystko w ruinie hehe.

Na zdjęciu Warszawa, patrzcie jaka brzydka... a
jamtojest - @Kefir91: @JaZestarym: @Katsukyun: @SporderBoj: 

Hehe bo rozumicie, w ...

źródło: comment_16076851464UjF6nyq3Pm5lHmFnexf8t.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jamtojest: No fajnie, ale Ty tu jesteś pierwszą osobą, która wyskoczyła z takimi projekcjami. Więcej dystansu. Mnie śmieszy przyrównywanie tych dwóch miast, bo to jakby stawiać obok siebie Pałac Kultury i Statuę Wolności, czy iglicę MTP do Wieży Eiffel’a. Nie dorabiajmy do tego drugiego dna.
  • Odpowiedz
@Kefir91: Zgadzam się, że nie ma sensu porównywać dwóch różnych miast. Ale Twój komentarz nie niósł takiej treści, tylko wpisuje się w trend wyśmiewania Warszawy. Pisząc, że Warszawa to "Chicago po wylewie" zawarłeś w tym pochwałę wyglądu Chicago i krytykę wyglądu Warszawy. Może nie miałeś takiego zamiaru nie wiem. Ale ten trend jest bardzo silny w Polsce. Najczęściej się krytykuje Warszawę, ale inne miasta też - zawsze wszystko jest lepsze w
  • Odpowiedz
@jamtojest: Bardziej chodziło mi o „kaliber” miasta. Zostając na rodzimym podwórku- Lublin vs. Pcim Dolny. Nie hejtuję tu Warszawy(którą nota bene uważam wbrew trendom za całkiem fajne miasto), tylko porównanie małego miasta, o archaicznej zabudowie i ze śmiesznym Mordorem do gigantycznego Chicago, w którym przy jednej ulicy znajdziesz więcej drapaczy chmur niż w całej Wawie.
  • Odpowiedz
@Kefir91: No skala tak, oczywiście. Tyle, że wtedy w ogóle trudno by było porównać cokolwiek w USA do Polski.

Ja się po prostu sprzeciwiam generalizowaniu. Zdjęcie, od którego zaczęła się dyskusja jest estetyczne i faktycznie wygląda jak wycinek wielkiego miasta. Zresztą to jest wielkie miasto jak na polskie warunki. I znajdziemy tam bardzo wiele miejsc wyglądających jak żywcem wycięte z prawdziwych metropolii. Nadal jednak mnóstwo ludzi kpi, jak mireczek, który pisał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: Warszawa to jedyne miasto w Polsce zahaczające o duże miasta innych europejskich państw. Kraków czy Wrocław to nie ta liga. Lubię Wwa bo to całkowicie inny świat niż reszta kraju :) tylko tu co kawałek można spotkać coś zrobionego tylko dla kultury czy sztuki a nie sama paskudna użyteczność
  • Odpowiedz
@Krisskow: po prostu te wieżowce są brzydkie i mało nowoczesne.

@jamtojest: Chicago podobnie jak Warszawa nie jest cyberpunkowe. Nie wiem po co mnie wołasz skoro ja się je posłużyłem tym przykładem. Btw brzydota sama w sobie nie kłóci się z cyberpunkiem.
  • Odpowiedz
@01ab: @Slavian4k: bez przesady - warszafka wygląda jak każde inne wojewódzkie tylko jest większa i ma więcej wieżowców w centrum, a po za tym to czym się niby różni od Poznania, Gdańska czy Wrocławia? Ja nie zauważyłem większych różnic
  • Odpowiedz
@01ab: no nie wiem - dla mnie to jest po prostu takie kopiuj - wklej czyli takie powiększenie dwa, trzy razy jakiegokolwiek innego wojewódzkiego miasta. Wawa niczym aż tak się nie wyroznia na tle innych miast, a parę wieżowców na krzyż to trochę za dużo powiedziane żeby robiło przepaść xD nie miałem takich odczuć - czulem się tam jak w każdym innych mieście tylko powierzchnia jest większa
  • Odpowiedz
@Slavian4k: masz na myśli metro?

@01ab: na mnie te polskie wieżowce nie robią wrazenia - musiałbyś się przejechać na Manhattan, żeby zobaczyć co to znaczy wieżowiec ( ͡° ͜ʖ ͡°) tam dwa razy wyższe od najwyższych PL to standard xD
Także ja będąc w Wwa nie odczuwałem jakoś tego że jest dużo wiezowcow, bo w ostatnich latach w wielu polskich miastach powstało dużo nowoczesnych " szklanych
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: nie, na tle innych polskich miast wawa mocno się wyróżnia pod względem wielkości, nowoczesności i ilości wysokich budynków.

w ostatnich latach w wielu polskich miastach powstało dużo nowoczesnych " szklanych " biurowców


@bylem_zielonko: jednak wciąż w warszawie powstaje ich najwięcej, to nie jest tak że wawa się zatrzymała a reszta miast ją goni, wawa ma najwięcej takich inwestycji w planie i w trakcie budowy.
  • Odpowiedz