Wpis z mikrobloga

Ścisła topka mijającej generacji z tytułem GOTY. Naughty Dog wniosło serię 2 poziomy wyżej. Rozgrywka, walka i starcia, projekt poszczególnych poziomów, jak i całego świata - absolutny top. Świetnie rozpisany scenariusz, postacie, dialogi; zadziałała przewrotka fabularna, która zmieniała odczucia i optykę. Od strony technicznej i technologicznej - wystarczy wielkie wow za komentarz.

W załączniku mały pokaz rozgrywki, bo tzw. niechętni-do-TLOU2-którzy-nigdy-nie-grali narzekają nie tylko na fabułę, ale też na rzekomy brak zmian w walce i jej nudzie i generalnie małym funu z gry.

W TLOU2 chciało się walczyć i chciało się eksplorować do samego końca. Walka była cholernie satysfakcjonująca, a w lokacjach lizałem ściany. Pod względem grywalności - jedna z najlepszych gier, w jakie grałem.

#tlou2 #ps4 #thelastofus #gry
Theos - Ścisła topka mijającej generacji z tytułem GOTY. Naughty Dog wniosło serię 2 ...
  • 4
@Theos

ale też na rzekomy brak zmian w walce i jej nudzie


To jest chyba najdurniejszy argument przeciw tej grze, system strzelanie gdzie czujesz że strzelasz z broni a nie z pistoletu na wodę, usprawnione skradanie, zdecydowanie płynniejsze uniki, walka bronią białą jest po stokroć lepsza niż w 1 (właściwie imo jeżeli chodzi o gry trzecioosobowe ma ona najlepszy system walki) Dodanie czołgania się czy przeciskania między ścianami dodaje wiele wariantów przy
@Theos: TLoU2 to bez wątpienia dobra gra, natomiast na 100% nie jest tak świetna jak ludzie opisują.

Ot, po prostu - to jest kolejny tytuł w formule "cinematic experience" od Naughty Dog. Oczywiście taka formuła jak najbardziej się może podobać - o ile od obu części TLoU się odbiłem, o tyle Unchartedy przeszedłem wszystkie. Gameplayowo to się broni ale nie jest to wybitny gameplay.

Całe te zamieszanie wokół tego wzięło się
@angor86: @M558: @Theos: przeszedłem właśnie, w zasadzie skończyłem wczoraj i kurcze gra jest nierówna, dużo rzeczy jest lepszych jak w 1 ale sam scenariusz hmm. Trochę na siłę wydłużona, może miało bardziej wybrzmieć, w kilku miejscach miało to klimat ale częściej miałem wrażenie, że się ciągnie. Abby trochę drażniła oczy swoim nakoksowaniem, lgbt no tak średnio, z drugiej strony


Gra na pewno czołówka dla mnie osobiście ale nie 10