Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za jakimś niezbyt drogim monitorem, wymagania:
- 27 cali
- rozdzielczość 2560 x 1440px

Moją uwagę przykuł LENOVO Q27Q-10 (jest na promce za 900zl, więc fajna cena, odswiezanie 75Hz),
oraz Acer Nitro VG270UP (chyba najtańszy w tej specyfikacji z 144Hz, a do tego widzę dość dobre opinie)

Pytanie, czy jeżeli chciałbym głównie na nim pracować, a dopiero w drugiej kolejności trochę czasem zagrać, to czy dopłacanie 500zł za 144Hz ma sens? (Nigdy nie korzystałem z takiego monitora wcześniej) no i co sądzicie o nich poza kwestia odświeżania, a może jakieś inne propozycje?

#monitory #programowanie #pcmasterrace
  • 15
@Torres99:

Mam tego Acera i mogę go polecić :) Oprócz słabych głośników (i tak ich nie używam) jak na tą cenę jest super, 144hz i 1440p jak najbardziej na ogromny plus nawet w codziennej pracy, a nie graniu

Czy warto dopłacać musisz sam się zastanowić, choć według mnie tak.
@OlekAleksander: monitory gamingowe z 144Hz mają z reguły lepszy czas reakcji pixela więc jak już będzie chciał zagrać to przynajmniej zagra na dobrym poziomie. Przekłada się to również do oglądania filmów. 144Hz też daje większy komfort użytkowania nawet na pulpicie. Sam gram już niedużo ale kupiłem monitor gamingowy który ma świetny czas reakcji, ładne kolory i 144Hz. Nawet jak zagram raz na tydzień w coś to nie muszę się przejmować, że
@OlekAleksander: już sam ruch myszki poprawia komfort. Jeśli gość kupuje monitor to zapewne na +10 lat bo taką mają żywotność. Osobiście jeśli cena jest ok, ładne kolory, nadaje się do pracy to jaki jest sens nie kupić modelu z dodatkowo jeszcze 144Hz ¯\_(ツ)_/¯
@Torres99: Kilka założeń, bo sam tag pcmasterrace + Twój opis to trochę za mało:
- jeżeli używasz laptopa
- jeżeli laptop jest na tyle nowoczesny, że ma USB-C
- jeżeli nie masz stacji dokującej do laptopa
- jeżeli nie pracujesz tylko przy biurku i czasem potrzebujesz mobilności
to polecam zakup monitora pozwalający na zestawienie połączenia po USB-C. Jednym kablem podpinasz kompa, a wszystkie peryferia do moniotra, nawet osobnego zasilania dla lapka
@Bonwerkz: widzę, że ten model parametry ma świetne, jest też aktualnie promocja w Media Markt za 1800zł. Faktycznie może wydam trochę więcej, skoro będę przed nim spędzał sporo czasu i żeby był sprzęt na lata. Co sądzisz o tej cenie?
@OlekAleksander: praca to tak jak w tagu, programowanie. Przede wszystkim python data science, uczenie maszynowe. Nic też specjalnie zaawansowanego. Koledzy wyżej pisali o dużo wygodniejszej pracy tez dzięki 144hz, więc może rzeczywiście warto, jeżeli mam możliwość dopłacenia. Z drugiej strony jestem pewien, że przy tych 75hz bym nie płakał, bo nawet mój mózg nie zna 144hz XD
@franciss: nie potrzebuje mobilności, monitor będzie służył do PC (którego też aktualnie buduje), także opcja z USB w sytuacji jak opisujesz rzeczywiście fajne rozwiązanie, u siebie nie widzę potrzeby. Co do gierek to póki nie kupię dobrej karty graficznej to trochę będę ogrywał esportowe tytułu pokroju league of legends, czy csa. Chociaż tak samo lubię wolne gry w stylu hearthstone, czy cywilizacji
I czy ktoś inny się wypowie może też na temat tego LG 27GL850-B, bo zacząłem się zastanawiać żeby może jednak głębiej sięgnąć do portfela
Po researchu widzę, że fajnie byłoby celować w Dell S2721DGF, lub ten LG 27GL850-B. Tylko z racji, że mi się nie spieszy to będę polował na okazję żeby któryś z nich kupić blizej ceny około 1600zł