Wpis z mikrobloga

Tadeusz Gołębiewski za miesiąc się zwinie, facet zadłużył się po korek i nie zwolnił ani jednego pracownika, mimo, że hotele stoją puste. 950 pensji miesięcznie. Pieniędzy z tarczy nie może wziąć, bo boi się przejęcia.

http://biznes.wprost.pl/koronawirus/tarcza-antykryzysowa/10398820/golebiewski-pieniadze-skoncza-sie-za-miesiac-dluzej-nie-wytrzymam-na-pewno.html

Zobaczycie, że za jakiś czas kupi go Hilton czy inne gówno i to będzie kolejny wielki sukces PiSu. Największa polski hotelarz musi się zadłużać na dziesiątki milionów, żeby ratować byt tysiącom osób a w międzyczasie dotacje bierze #kamilbednarek czy ##!$%@? no i nie zapomnijmy o wyborach, które się nie odbyły a kosztowały przeszło 2x tyle.

Smutne to i przerażające, nie może mu rząd jakoś dać kosmicznej pożyczki? Przecież te hotele to kura znosząca złote jaja, spłaciłby z nawiązką, jak nie on to jego dzieci, zresztą od czego są hipoteki.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

##!$%@? #bekazpisu #golebiewski #hotelarstwo #covid19
  • 73
@kobrys13: Może próbował, ale musisz mieć zdolność, typ może mieć problem gdy jeden z większych jego biznesów stoi, do tego późniejsze jakieś przeboje z prywatnym finansowaniem bo VATeusz tylko czeka na takie akcje, dasz z własnej kieszeni to płać podatek, do tego sprawdźmy czy wszystko poszło jak należy więc służby do dzieła itd
No chyba że jest gotowy na potencjalny upadek a wtedy syn czy żona wchodzi i przejmuje bankruta, no
czytałeś w ogóle ten artykuł? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Silvestre_Cucumeris: Tak, czytałem i mam świadomość, że nie dostanie kredytu i w sumie na żadną pomoc liczyć też nie może.
Sam pracuję dla banku i widzę jakie są wskaźniki (wysokie) ryzyka i działalność hotelarska/turystyczna jest no-go w tej chwili.

Teraz czekam na to by statystyczna połowa narodu polskiego, która głosowała na PiS przekonała mnie, że PiS robi dobrze
@Cukrzyk2000: szacunek za kulturę a nie robienie znalezisk po cichu, wykopane.

@diabelb: sytuacja Gołębiewskiego jest dość skomplikowana, bo facet miał bardzo ciekawy model biznesowy: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1801008,1,hotelowa-gigantomania-tadeusza-golebiewskiego.read

Niemniej jednak taka firma nie powinna wpaść w ręce zagranicznego kapitału za bezcen. A koledzy dobrze wyżej prawią, jak nie zagraniczniaki to pewnie jacyś koledzy kolegów ministra kupią i opchną z przebitką x150.