Wpis z mikrobloga

#geforcenow #stadia
#cyberpunk2077

pewnie miałem zbyt wygórowane oczekiwania po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy jaki to Geforce Now jest świetny, ale trochę się zawiodłem

różnica między graniem na własnym kompie, a streamem, jest zbyt duża. cały czas ma sie wrażenie, że ogląda się film na YT w 720 albo 1080p, a nie rzeczywiście gra (w sumie na podobnej zasadzie to działa). albo jakby się siedziało na końcu pokoju podczas grania. nie mam na myśli input laga, bo szczerze mówiąc nawet go nie odczuwałem. ale obraz jest po prostu tak zamglony i nieostry, że ciężko się przez to wczuć w grę. co z tego, że mam wszystko wymaksowane na ultra, skoro nawet nie można tego dobrze zauważyć i podziwiać? miałem nawet kilka sytuacji, że celowałem z daleka w glowę jakiegoś npc, ale cieżko było mi cokolwiek z twarzy rozpoznać - zbita masa.

może to było oczywiste dla innych, ale ja nie wiedziałem, że gra na low na własnym kompie wygląda lepiej niz na ultra na GFN. przełączałem sie miedzy GFN ultra -> mój PC low i po prostu na tym drugim od razu czułem, że gram, a wszystko było dobrze widać.

grałem na kablu 100 MB/s, połączenie dobre i stabilne, zwiększyłem nawet bitrate, wyłączyłem pomoc dla słabych połączeń, dałem high dpi - to samo.

możliwe jest w ogóle, że zostanie to kiedyś poprawione, a różnice staną się ledwo zauważalne? na stadii w 1440p jest lepiej?
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Iliilllillilillili: już o tym pisałem parę dni temu, to piszą do mnie że nie widzą różnicy. Kurde, to trzeba być ślepym żeby nie widzieć tego efektu kompresji i małego bitrate'u. Ja ten efekt porównuje do takich nakładek na monitor CRT w dawnych latach. Mam 300mb i ustawiłem na ultra a i tak kompresja robi z tego kaszanę. Jeden plus że GeForce now mnie zachęcił do grania po przerwie 10 letniej i
  • Odpowiedz
@Iliilllillilillili: Na stadi w 4k przesyłany obraz jest całkiem przyzwoity ale i tak widać że nie jest to natywne, poza tym też trzeba mieć odpowiedni sprzet aby to odpalić, 1080p bardzo słabo, input lag jest na grywalnym poziomie ale jest zauważalny. Spory minus na stadi jest że gra chodzi na low/medium
  • Odpowiedz
@Iliilllillilillili: ja z początku miałem bardzo podobnie albo i jeszcze gorzej. W każdym razie usługa nie pozwalała mi poczuć, że gram, ponieważ czułem, że oglądam gameplay przez tę kompresję. Odkąd zmieniłem ustawienia w GFN na niestandardowe (60fps, najwyższy bitrate itp) + wyłączyłem ziarno w grze to wszystko jest ostre jak żyleta. Nie gram za to na ultra z rtx-em ponieważ ciągle trafiają mi się kompy, które nie radzą sobie z tym
  • Odpowiedz