Wpis z mikrobloga

`15
#nothingbutdreampopdecember #godelpoleca #muzyka #dreampop

Atlas Sound - Recent Bedroom

playlista - nothing but dream pop december - edycja 2020

nieco zadziwia mnie fakt, że nawet wśród fanów Deerhuntera (którego uwielbiam, o czym niejednokrotnie dawałem znać), solowy projekt Bradforda Coxa jest tak mało znany i poważany. może nagrania nie są na tym samym, kosmicznym i dopieszczonym producencko poziomie co płyty zespołu, ale Bradford solo, jak i Bradford z ekipą epatują tym samym ciepło rozleniwionym stylek, który jest rozpoznawalny już po jednej puszczonej niczym bańka mydlana nutce.

patrząc z perspektywy czasu przełom poprzednich dekad był niezwykle barwnym i dającym szczerą satysfakcję z zaangażowanego słuchania, okresem dla amerykańskiego indie.
i nie mówimy tu tylko o niekwestionowanych liderach w postaci wspomnianego Deerhuntera, Flaming Lips, Grizzly Bear, czy Animal Collective, ale o całości wydawanej wówczas muzyki "alternatywnej". ci wielcy liderzy, nie stali się nimi co prawda z dnia na dzień, ale trafili na moment gdzie ich legenda mogła przerosnąć ich samych w internetowej próżni, za sprawą wytrącania się anonimowo sklejonych zestawień mu/p4k/hisptercore'u, za które musimy pokutować aż po dziś dzień.
pewnie to wina tego, że jestem już starszy i zdziadziałem, ale lepiej wspominam tamte czasy pod względem nowych wydawnictw albumowych, teraz wszystko dzieje się za szybko, bez głębszej refleksji (gdzie się podziała zasada 7 przesłuchań przed wydaniem werdyktu? no gdzie?).

co do szybkości - to dzisiejsza propozycja, jak to u mnie bywa, całkowicie na przekór. niczym nakręcana, zaginająca czasoprzestrzeń zepsuta zabaweczka znaleziona na strychu. tandetny futerał na biżuterię w kształcie fortepianu, który gra najbardziej pospolitą Szopenowską melodyjkę. kolorowy łapacz snów, który zastyga w gwałtownym bezruchu.
i niezwykle aktualny przekaz - i walk outside, i could not cry, i dont know why czego wszystkim nam życzę, już w normalnym świecie.
KurtGodel - `15
#nothingbutdreampopdecember #godelpoleca #muzyka #dreampop

Atlas ...
  • 3