Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki mam pytanie. Robię małe odświeżenie pokoju w wielkiej płycie (gipsowanie, malowanie, panele). Nie chciałem wyrywać futryn póki nie remontuje przedpokoju i zaryzykowałem zakup używanych rocznych drzwi. Pasują ładnie na zawiasach, dociąłem na wysokość, ale niestety przez krzywą futrynę na wysokości zamka brakuje im około milimetra by się zamknąć. Drzwi oczywiście w okleinie. Szlifować i jakoś to zamaskować potem? Robił ktoś coś podobnego?
#remontujzwykopem #remont
brylek - Mirki mam pytanie. Robię małe odświeżenie pokoju w wielkiej płycie (gipsowan...

źródło: comment_1608068779wiBILNWwcLYZzBfLmZKwwA.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnShelby: dzięki za zdjęcia! Miałem frezować od strony zamka, ale chyba zastosuje Twój sposób, bo drzwi mają jeszcze luz w ościeżnicy od strony zawiasów.
Po zeszlifowaniu nawiercałeś dodatkowo te otwory czy po prostu wkręciłeś głębiej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rafalski45: przesunięcie zawiasu nic nie da, bo wtedy drzwi za bardzo sprężynują na zawiasach (przesuwałem je młotkiem dzisiaj). Trzeba niestety podciąć drzwi jak wyżej..
  • Odpowiedz
@brylek: no ok, ale to musisz wtedy podciąć cały bok, a nie tylko ten rant gdzie zawiasy są przykręcane bo i tak będzie zapierać o ościeżnicę. Taki manewr jak na tym zdjęciu od kolegi nie przejdzie
  • Odpowiedz