Wpis z mikrobloga

Przyznam szczerze, że pewną głuchą satysfakcję sprawia mi, oglądane ze śmiechem przez łzy, podziwianie fascynujących fikołków, jakie prawactwo potrafi dokonywać, jeśli chodzi o temat zmian klimatu i czekającej nas globalnej katastrofy, która czycha sobie gdzieś tam, w oddali. Ilość przesuniętych bramek, jakie potrafi wykonać prawak, byle tylko nie przyznać, że wolny rynek i pogoń za zyskiem oraz nieskończonym wzrostem gospodarczym zniszczy życie na naszej planecie, zasługuje doprawdy na podziw. Postanowiłem te przesunięte bramki podzielić na 6 punktów:

1. Globalne ocieplenie nie istnieje lewaku, przecież dopiero co padał śnieg!
2. Okej, globalne ocieplenie istnieje, ale nie wywołali go ludzie!! Przecież zmiany klimatu są zawsze naturalne, na Grenlandii hodowali cytryny i dlatego tak się nazywa lewaku.
3. Okej, może i zmiany klimatu są wywołane przez ludzi, ale tylko minimalnie!! Przecież więcej dwutlenku węgla generuje wybuch wulkanu niż ludzka działalność, lewaku!!
4. Okej, może i na zmiany klimatu człowiek ma główny efekt, ale przecież nie będzie tak źle!! Oceany nas przecież nie zaleją bo kostka lodu w szklance nie podnosi poziomu wody, a poza tym ja lubię jak jest ciepło!!
5. No dobra może i zmiany klimatu mogą być tragiczne w skutkach, ale przecież ludzka pomysłowość nie zna granic! Na pewno uda nam się temu zaradzić zanim dojdzie do globalnej katastrofy, a jak woda zaleje domy, to przecież można je sprzedać i się wyprowadzić!
6. No dobra, mamy przerąbane. Myślisz, że jak się zakoleguję z jakimiś miliarderem, to pozwoli mi w swoim prywatnym bunkrze przetrwać klimatyczny kataklizm?

Na którym etapie wewnętrznego wyparcia jest twoje lokalne prawactwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zielonyanarchizm #antykapitalizm #globalneocieplenie #zmianyklimatu #neuropa #ekologia #bekazprawakow #bekazfoliarzy
Pobierz G.....5 - Przyznam szczerze, że pewną głuchą satysfakcję sprawia mi, oglądane ze śmie...
źródło: comment_1608083613vcR2rWpvOzoUemhseNOvEh.jpg
  • 76
@Gaku745:

Who will win?

Ziemia doświadczona przez miliony lat różnymi kataklizmami
vs
Ludzkość żyjąca od ok. 200 tys. lat, obecnie doprowadzająca do upadku biosfery

Nieskończony wzrost przy skończonych zasobach to problem, który nie wszyscy łapią. Kwestia również warta rozważenia to zielony kapitalizm do którego niektórzy dążą, ale pytanie czy to jedyna słuszna droga
Jeden startujący samolot lub jeden rejs #!$%@? statku pasażerskiego emituje tyle CO2 do atmosfery co wszystkie auta w Polsce przez 5 lat.


@StaraZielonka2: zakładając, że to hiperbola, samochód produkuje 55g CO2/km/pasażer, samolot 285g CO2/km/pasażer. problem w tym, że te wartości są poprawne jeśli założymy, że samochodem jadą cztery osoby, a samolotem leci 88 osób. jak często widzisz, żeby samochodem jechały cztery osoby? no właśnie.

Jaki sens jest na przykład produkowanie nowych
@Im_from_alaska: No rzeczywiście produkcja nowych aut, które pojeżdżą 4-5 lat i złomowanie ich, żeby kupić nowe auta na pewno nie zużywa surowców naturalnych i nie przyczynia się do większego zanieczyszczenia i zbytniej eksploatacji środowiska!!!!( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prawaku gupi zanieczyszccielu środowiska kupuj nowy sprzęt rtv i agd co 3 lata jak pralki, lodówki, telefony i samochody i bądź w końcu eko.
@LewaRenkaBoga na studiach jak byłem. 8 lat temu. To Pan Profesor mówił o ocieplaniu się klimatu ale mówił też o braku jednoznacznych dowodów na to że człowiek jest głównym motorem tych zmian. A to było na jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Środowisko naukowe nie zawsze można oceniać bezkrytycznie. To czy coś jest chorobą czy nie było przez naukowców poddane pod głosowanie xd z jednej strony artykuły naukowe że dziecko wychowywane bez