Wpis z mikrobloga

Planuje zrobić taką lampę i potrzebuje pomocy.
Nie wiem jaka taśmę LED dobrać żeby światło nie było za słabe. Lampa ma być głównym oświetleniem w łazience 2,5x3. Światło z taśmy będzie przytłumione ze wzgledu na mleczna żywice. Będę wdzięczny za jakiekolwiek uwagi.
https://youtu.be/ubldqqM1tPw
Tu znalazłem jakieś taśmy w ryżowym królestwie
16,57 zł 25%OFF | 1/2/3/4/5M taśma LED 2835 240 leds/m 480 leds/m DC12V wysoka jasność 2835 elastyczne światło LED ciepły biały/biały 5 m/partia
https://a.aliexpress.com/_mNyilZx
Będą wystarczające? Do lampy wejdzie jakiś metr taśmy #diy #aliexpress
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Jason_Stafford te taśmy z aliexpress teoretycznie mają 30 w/m (przynajmniej odmiana 480 diod/metr) z tego co czytałem w komentarzach to metr taśmy pobiera 2.7 A więc przy 12v rzeczywiście wychodzi 30 w
  • Odpowiedz
wszystkie elementy


@DnobezDNA: Nie zapomnij o odprowadzeniu ciepła, jak chcesz to robić dla siebie, a nie dla wyświetleń na jutubie.
Zwykle takie ledy klei się do profili alu, a w bieda wersji do salowych (konstrukcyjnych do płyt g-k) i to spokojnie wystarcza jako radiator.
Koleś kleił taśmę bezpośrednio do drewna, które... hmm... no... nie jest asem w odprowadzaniu ciepła. Trochę pomaga mu zalanie epoksydem, ale to powinna być żywica termoprzewodząca, a
  • Odpowiedz
  • 0
@teh_m właśnie planuje nieco obniżyć napięcie zasilania żeby były zimne testowałem to na diodach 100w nie pamiętam dokładnie napięć co do 0.5v ale wyglądało to tak że producent podawał napięcie 35v przy 36v robiły się już bardzo ciepłe po chwili pracy dioda świeciła wtedy jak drugie słońce , wzbudzały się już przy 28v (chyba ) a napięcie jakie ustaliłem to 31.5v dioda wtedy świeciła nieco słabiej na moje oko jakieś 80-90% jasności
  • Odpowiedz
nieco obniżyć napięcie zasilania żeby były zimne


@DnobezDNA: Nie no, mają świecić, to niech mają potencjał świecenia z pełną mocą. Nie po to się kupuje auto z sześcioma biegami, żeby jeździć tylko na jedynce.
Ja bym tę lampę zrobił mniej-więcej tak, jak na przekroju niżej. Głównie przez to, że byłaby lżejsza i ograniczyłaby szansę zrobienia komuś krzywdy, gdyby odpadła od sufitu xD.

W sumie, to przyszło mi do głowy jeszcze kilka
teh_m - > nieco obniżyć napięcie zasilania żeby były zimne

@DnobezDNA: Nie no, maj...

źródło: comment_1608202563NNEm9QpDr9OoymCmccCpWh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz