Wpis z mikrobloga

Choć inny ustrój niż demokracja wydaje się w Polsce niemożliwy, w polskim parlamencie jeszcze nigdy nie było tylu Monarchistów co teraz (nie licząc XX-Lecia międzywojennego).

Są to praktycznie wszyscy członkowie partii KORWIN+Grzegorz Braun,Krzysztof Bosak( o reszcie narodowców nie wiem). A przypomnę, że między innymi Sławomir Mentzen także jest monarchistą.

Ot, taka ciekawostka, nikt się na tym nie promuje, nikt o tym nie mówi, ale jednak warto wspomnieć

#konfederacja #4konserwy #monarchizm #historia
S.....y - Choć inny ustrój niż demokracja wydaje się w Polsce niemożliwy, w polskim p...

źródło: comment_1608158405J0HEZOayJMTHuTZIDuGZJh.jpg

Pobierz
  • 12
A przypomnę, że między innymi Sławomir Mentzen także jest monarchistą.


@Sok_Mandarynkowy: właśnie niedawno szukałem, masz może link?
z korwina na pewno pan Dziambor nie jest monarchistą, a pan @div037 czy libertarianizm nie kłóci się z monarchią (albo z demokracją, nie znam pana poglądów na ten temat)?
@kingwing1: Nie wiem czy Dziambor nie jest monarchistą, skoro był na jakimś spotkaniu organizowanym przez Monarchistów i tam się wypowiadał

Mentzen z Bosakiem na spotkaniu w Gdańsku dostali pytanie jaki ustrój popierają i odpowiedział "Ja jestem Monarchistą" i Bosak odpowiedział po nim "Ja też jestem monarchistą, ale takim bardziej narodowym". Byłem na tym spotkaniu, więc mówię z głowy.

Zresztą Mentzen to jest najbardziej konserwatywny z całej partii KORWIN, taki wypisz-wymaluj Konserwatysta,
@kingwing1: Dziambor mocno uogólnia, ja też uważam, że ten ustrój jest mało realny i w obecnej rzeczywistości w Polsce nie ma prawa bytu, co nie znaczy, że nie uważam, że to ustrój najlepszy w przyszłości i może przyjdzie okres, że do niego jednak wrócimy
@kingwing1: Tak, ale w tej chwili w Polsce nie ma na to szans, nie ma komu, nie ma kto, nie ma gdzie. Może za 20-30 lat już będzie wyglądać to inaczej.

Brak liderów na prawdziwej prawicy, Konfederacja to wojsko bez generała. Brak takich realnych liderów, którzy pociągną za sobą sporo osób. Potrzeba tu kogoś twardego i charyzmatycznego
@Jegwan: Bosak zawsze był monarchistą. On przede wszystkim nie jest prawdziwym narodowcem, tylko narodowym-konserwatystą. Wzmianki o monarchiźmie Bosaka można znaleźć w internetach już w 2009, gdy miał 27 lat.

Bosak zresztą pisał wielokrotnie, że on jest narodowym-konserwatysta i ordoliberałem