Wpis z mikrobloga

#austria nie przestaje mnie dziwić. Stało się, mam dwa auta zarejestrowane w Austrii. Dzisiaj poszedłem zarejestrować i ubezpieczyć nowe auto i okazuje się że mając najniższą stawke ubezpieczenia (stufe -02) na nowe auto płace 100% jak dla początkującego kierowcy dopóki nie wyrejestruje pierwszego auta. WTF? Ja nawet liczyłem że będzie taniej na drugie auto (notabene płacąc dwie stawki na dwa auta statystycznie jeszcze mniej używam pojedynczego auta).
Oczywiście, że mam w planach sprzedaż auta ale teraz zrobię to znacznie szybciej. Teraz rozumiem czemu sporo oglądanych aut przeze mnie było wyrejstrowanych (ale tego że była tylko na letnich oponach to nie zrozumiem wcale).

#gorzkiezale #zalesie :)
  • 6
@yale: Tak, też przerabiałem temat. Bonus malus liczą tylko dla głównego auta. Wychodzi na to, że w Austrii posiadanie samochodu to luksus i ich właściciele to dojne krowy :/
letnie bo się nie sprzedały od sezonu przed zmianą


@BajerOp: Auta nie miały w ogóle żadnego kompletu zimówek. Dwóch sprzedawców powiedziało mi, ze zostawili sobie do nowego auta. "8 fach bereift" to tak naprawdę spora rzadkość.

Tak, też przerabiałem temat. Bonus malus liczą tylko dla głównego auta. Wychodzi na to, że w Austrii posiadanie samochodu to luksus i ich właściciele to dojne krowy :/


@paul8585: Koledzy w pracy twierdzą, że
@19ludwik91: Porównałem wyniki na durchblicker i poszedłem do dwóch firm gdzie miałem najlepsze ceny: Allianz gdzie mnie poinformowano że tak się nalicza i w Muki gdzie jestem do tej pory ubezpieczony. W Muki potwierdzono to co dowiedziałem się w Allianz. Przez tą francowatą pandemie nie szukałem oferty przez maklera.

Jesteś pewny że masz takie same zniżki we wszystkich pojazdach? Jeżeli nic nie zrobię to na nowe auto już bedę miał za
@yale generalnie musiałbym pokopać w dokumentach i się temu przyjrzeć.

Co prawda u nas jest to dosyć namieszane, auto i motocykl jest na żonę a na mnie jest tylko jeden motocykl.
Więc jedyne podobieństwo co do Twojej sytuacji byłoby u żony, no nie powiem zainteresowałeś mnie tym.

( wcześniej nie przyglądałem się temu bo najpierw zarejestrowałem swoje Moto a po dwóch latach żona i kwoty są bardzo podobne)