Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z was dom w górach?
Nie że rodzice mają, tylko ktoś z was, prywatnie.
Dorobił się albo miał - i kupił.
Sprawa jest taka że chciałbym kupić dom w górach.
Z widokiem na szczyty gór. Taki mi się zawsze marzył.
Z tego tytułu trochę myślę co zrobić.
Mógłby wypowiedzieć się ktoś kto kupił i mi doradzić? Byłbym bardzo wdzięczny, pewnie sami wiecie jak to jest jak chce się z czymś takim zacząć, milion pytań.
1. Czy dom na być wewnątrz polskich granic, słowackich, czy czeskich? Skoro już i tak blisko granicy to czemu by nie kupić po drugiej stronie, ktoś tak wziął i się cieszy/żałuje?
2. Mapy terenów osuwiskowych, patrzyliscie na nie?
3. Jak wykonalne macie ogrzewanie domu? Celuje w powierzchnię nie większą niż 100-150m2
5. Są jakieś rejony które szczególnie polecacie? Może jakaś gmina się mocniej rozwija, jest bardziej atrakcyjna?
6. Jakich doswiadczyliscie minusów mieszkania w górach? Czy to zniechęciło was, czy po prostu, trzeba wiedzieć że te minusy istnieją?
7. Jaki macie internet?
8. Brak punktu czwartego( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #nieruchomosci #dom #gory #polska #slowacja #czechy #pieniadze
interpenetrate - Ma ktoś z was dom w górach?
Nie że rodzice mają, tylko ktoś z was, ...

źródło: comment_1608416011XhYqyZPGdQ0GljNu3WH2EQ.jpg

Pobierz
  • 18
@interpenetrate: mam rodzinę blisko gór. Nie różni się to niczym, o ile masz blisko pracę, lub pracujesz zdalnie

Bo fajnie mieć domek pośrodku głuszy w Bieszczadach, ale jak przyjdzie ci codziennie półtorej godziny dojeżdżać do miasta powiatowego to ci się odwidzi

No i jak mieszkasz na sporym wzniesieniu, to musisz mieć czym zimą tam wyjechać
@interpenetrate: Szwajcaria, koszt spokojnie x4.
Ja mam ole i ogrzewanie podłogowe - nie jestem pierwszym właścicielem. Teraz robi się głównie drewno/pellet, Solar i pompy cieplne, a najlepiej połączenie tych trzech.
Są minusy mieszkania - dalej od sklepów, szczególnie większych sklepów, w zimie może cię niespodziewanie w nocy zasypać więc musisz mieć zaplanowane co zrobić w takim przypadku, odśnieżac najczęściej musisz sam i może to być dość sporo - jak spadnie śnieg
manedhel - @interpenetrate: Szwajcaria, koszt spokojnie x4.
Ja mam ole i ogrzewanie ...

źródło: comment_1608450023WbMzZnSGAsrXFcB5eKrLnN.jpg

Pobierz
@interpenetrate jeśli wchodzi w grę Podhale po stronie PL, to bez 6 cyfrowej kwoty nawet nie ma co myśleć o temacie, to raz. A poza Podhalem te "szczyty" w PL to raczej będą wymagały spore wyobraźni by tak je nazywać, patrząc na nie z okna. Licz się z tym, że zaczniesz #!$%@?ć na ceprów, zanim się jeszcze rozpakujesz - sezon zimowy i letni to ogrom samochodów sznurem ciągnących w te i we
bez 6 cyfrowej kwoty nawet nie ma co myśleć


@Dr_Killjoy: ale jeszcze raz proszę, bo nie wiem czy dobrze rozumiem - 6 cyfrowa to ponad 100.000zl. Czy masz na myśli milion złotych?
Czyli że po słowackiej stronie, masz na myśli że dam radę kupić poniżej 100k? Przecież to by była rewelacja? Ja patrzyłem od 450k za taki dom... A Ty jak mi powiedziałeś że "poniżej 100k to nie" to trochę dyzonans