Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z zasilaczem do laptopa, mianowicie problem jest taki, że ładowarka "nie łączy" tj. muszę kilka minut szukać optymalnego ustawienia, a jak już je znajdę, to lekkie poruszenie może zastopować ładowanie. Wnioskuję, że problem leży we wtyku, bo tylko lekkie poruszenie nim skutkuje przerwami w ładowaniu. Pytanie jest takie, mój laptop to Lenovo Legion Y540-15IRH i z tego co zdążyłem wyczytać w internecie, to taki pierwszy lepszy zasilacz z pasującym wtykiem nie wystarczy, muszą się jescze zgadzać wartośći napięcia, natężenia i mocy (u mnie 20v-11,5a-230w). W moim przypadku, nowy pasujący zasilacz to wydatek kilku stów, a co stało by się, gdybym podłączył zasilacz, np. w konfiguracji 20v-6,75a-135w. Nie ładowałby? Czy mógłby uszkodzić komputer? I czy ewentualnie w jakimś serwisie komputerowym wymieniliby mi sam wtyk? #laptopy #elektryka #zasilacz
  • 4
@yung_apollo: jak dobrze pamiętam to te kwadratowe gniazda w lenovo nie są jakieś bardzo trwałe i to tam jest zwykle problem.
A za słaby zasilacz, to nie wiem jak lenovo, ale dell nie ładuje baterii i zwalnia procesor do najniższego taktowania (wtedy nawet przeglądarka z otwartym tylko wypokiem się zaczyna zacinać...)
co stało by się, gdybym podłączył zasilacz,


@yung_apollo: Będzie się bateria rozładowywać przy obciążeniu. Co do awarii sprawdź miernikiem, czy to wina zasilacza czy to gniazdo, jak gniazdo to pewnie trzeba luty poprawić
@yung_apollo: nie znam się ale wydaje mi się że Daniel Rakowiecki mówił że co do Lenovo musi być orginalny zasilacz bo sam laptop sprawdza czy jest bo ma dodatkowy pin we wtyku do tego ale mogę się mylić więc zweryfikuj to u kogoś kto się zna to a co do zasilacz który chcęsz zastosować zamiast oryginalnego ma za słabe parametry volty i amperaż muszą pozostać takie same a waty takie same