Wpis z mikrobloga

Siemano Mirasy :D
Chciałbym złożyć sobie komputer, taki nie najlepszy nie najgorszy ;)
Kiedyś trochę się w to bawiłem, miałem niezłego wariata na Q6600 na chłodzeniu wodnym ale już dawno nic w tym kierunku nie robiłem przez kilka lat, używałem laptopa i konsole.
Ostatnio sobie odpaliłem na moim 3 letnim lapku CP77 i tak nawet da się grać na niskich ale co to za rozrywka.
Kompletnie nie wiem jak za to się teraz zabrać, gdzie szukać jakiś poradników, rankingów, nie chciałbym tez wydawac Bóg wie ile. Czy da się coś złożyć taniej czy bawić się w aktualne tematy jak (obecna generacja) procesorów czy można spokojnie użyć jakiś procesor który będzie kilka generacji do tyłu a jednak będzie miał dużo mocy? Podpowie ktoś jak się za to zabrać? :)
Nie chciałbym więcej wydać jak 2500-2800 na skrzynie i podzespoły a najlepiej to jeszcze mniej.
#komputery #pcmasterrace #skladamkomputer
  • 8
@krzysztof-jarzyna-ze-szczecina: Ogólnie z kartami graficznymi jest zła sytuacja, teoretycznie możesz zejść do jakiegoś 1650 Super, czy 5500 XT i mieć te 40 fps przy średnich, czy nieco lepszych ustawieniach, ale te karty też są trudno dostępne, za drogie i do tego obecnie już szybko się zestarzeją. Bądź szukać używek, ale te też tanie nie są.

W przyszłości pewnie warto byłoby patrzeć na RTX 3060 6 GB i RTX 3050 Ti. Wydajnościowo