Wpis z mikrobloga

TD;LR Rząd zamknął szkoły, gospodarkę, stoki, galerie, dzieci w domu oraz zakazał sylwestra a ja po kolei wszystko komentuję zważając na główne problemy tych rozwiązań

Rząd zamknął pierwszy raz szkoły w połowie marca. Już wtedy pojawiały się głosy odnośnie możliwości zwiększenia problemu jakim jest depresje wśród młodych. Nikt się raczej tym nie przejmował, otworzono szkoły ponownie we wrześniu. Aby ponownie je zamknąć w połowie października. Ale to nie wszystko, rząd wpadł na genialny pomysł żeby zamknąć dzieci do 16 rz w domach, oficjalnie "aby nie wagarowały". Nawet nie będę próbował jakoś bardzo obalać tej tezy, ponieważ obala się sama. Wystarczy nie włączyć komputera. Powracając do tematu, aktualnie znajdujemy się w sytuacji gdzie zaczynają się ferie zimowe, i co? Nagle okazało się że nie chodzi o troskę o frekwencje tylko o zwykły przymus siedzenia w domu. Zważając uwagę że ciemno robi się właśnie o 16, to dzieci nie mają szansy aby wyjść same na dwór pobawić się na przysłowiowej dzielni. Ciekawe czy po końcu epidemii powstaną nowe zakłady leczenia psychicznego dzieci. Nie musicie odpowiadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj moja mała dygresja:
Wiecie kto zamknął szkoły w historii polski oprócz pisu? Zgadza się był to KC PZPR.
To co się teraz dzieję to głowa boli, rząd już nawet nie udaje że panuje nad sytuacją.

Raz mówi że w grudniu powracamy do żółtych stref, a robi na dokładnie na odwrót dokładając nowe obostrzenia kiedy liczba zachorowań drastycznie spadła. Drugi raz mówi że najpierw zamykają stoki, później że będą otwarte a na końcu nagle uważa że w sumie to zamknięte.
Nie wiem aktualnie nie ma żadnej stabilności.
Wyobraźcie sobie że taki stok należy wcześniej przygotować do jazdy a kosztuje poważne pieniądze które już zainwestowałeś. Przychodzi ci jednak urzędnik i mówi że w sumie to nie i nie możesz zarabiać.

Mógłbym wyliczać naprawdę długo np. Jest epidemia! zamykamy szkoły sklepy pełny lockdown, Nie ma epidemii nie ma się czego bać!, znowu jest epidemia zamykamy wszystko! Najgorsze jest to że człowiek nie wie w co może wierzyć a w co nie, a co gorsza nic nie można nic zaplanować bo przyjdzie taki prezes i powie, słuchaj szczylu zafajdany zamykamy ci tu biznes i nawet mnie tu nie #!$%@? bo ja tu kibicem pisu jestem. W najlepszym wypadku da ci tarczę za która sam zapłaciłeś i się ciesz często nie starczyła na utrzymanie pracowników na jeden miesiąc. Nigdy w życiu bym się nie spodziewał że taka sytuacja będzie się działa w tym kraju.

Najlepsze zostawiłem na koniec. Sylwester, przecież to co teraz się odjaniepawla to jest hit. Nawet komuniści w 1981-1982 podczas stanu wojennego odpuścili godzinę policyjną. Ktoś sobie wymyślił że jak zakażemy się przemieszczać o 19 to nikt nie pojedzie świętować nowego roku do znajomych xD.
Czyli wychodzi na to że impreza zaczyna się o 18 i kończy o 6 rano xD.
Nawet nie którzy biorą to jako plus ponieważ nikt nie będzie marudzić że musi się wcześniej zwijać.
Najlepsze są kwiatki typu że pomoc drogowa oferuje możliwości podwózki ponieważ one jeździć mogą.

A wiecie co jest najgorsze? Że to część tych działań jest nielegalne. Maseczki, godzina policyjna itp. xD. Bo żeby takie coś zrobić to należy wprowadzić stan wyjątkowy. Go nie wprowadzą ponieważ gdy się on skończy każdy obywatel będzie mógł wnieść odszkodowanie o poniesione straty podczas stanu wyjątkowego. Patrząc na to ile ludziom ta sytuacja zniszczyła życie to państwo by zbankrutowało.
Dziękuje za przeczytanie mojego tekstu.

Na koniec tylko zacytuje słowa Thomasa Jeffersona > Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich.

#polska
#bekazpisu
#polityka
#szkola
  • Odpowiedz