Wpis z mikrobloga

630 + 1 = 631

Tytuł: Pan raczy żartować, panie Feynman!
Autor: Richard P. Feynman
Gatunek: Autobiografia
Ocena: ★★★★★★★

Świetna autobiografia szanowanego fizyka teoretycznego, noblisty uznanego za jednego z 10 największych fizyków wszechczasów. Od siebie dodam że jest jednym z największych śmieszków wśród fizyków, gdyż w książce nie brak zabawnych anegdot obfitujących w mniej lub bardziej inteligentne żarty i żarciki.
To wszystko przeplatane rozważaniami na temat fizyki, otaczającego świata, filozofii czy nawet sztuki.
Richard Feynman jest niezwykle ciekawą personą i polecam tę książkę zarówno pasjonatom nauki jak i tym, którzy niekoniecznie są orłami w naukach ścisłych.
Miły przerywnik od wielkich epickich tomów opowieści przygodowych czy fantasy.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter
k.....a - 630 + 1 = 631

Tytuł: Pan raczy żartować, panie Feynman!
Autor: Richard P. ...

źródło: comment_1609151942RVrdEgHc7ls4ZhDFfIztRW.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@kalkuba: taka sobie książka i persona. Ok zasług mu nie odbieram, ale wg książki - prywatnie - to był raczej takim bufonem z przerośniętym ego, typowym amerykańskim bawidamkiem. Wszyscy głupi, bo nie rozumieją fizyki, ja jedyny najmądrzejszy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@smallboobslover: To ciekawe, bo ja odniosłem zupełnie inne wrażenie. Wydał mi się on bardzo przyjaznym, nieszczególnie zarozumiałym człowiekiem. Nie zauważyłem tego przerośniętego ego, nawet jeśli coś mu nie pasowało, albo czegoś nie rozumiał to nie uważał, że jest to głupie i bezsensowe, a raczej starał się tego spróbować i zrozumieć. Jego drwiny z humanistów były raczej typowymi uszczypliwościami między ludźmi zajmującymi się czymś innym.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@smallboobslover: @Tosiek14: raczej się wkurzał na ludzi kiedy klepali pojęcia na pamięć nie próbując ich zastosować w prawdziwym życiu. A i tak ta złość była raczej skierowana w stronę nauczycieli.
Co do uszczypliwości w stronę humanistów to motyw ze spróbowaniem sił w sztuce jest jego próbą konfrontacji swoich przekonań o naukach humanistycznych z rzeczywistością. Gdyby był zarozumiały to po prostu by mówił że humaniści to debile i tyle ( ͡
  • Odpowiedz
@pabloAntonio: w którejś z tych dwóch książek (co ciebie obchodzi co inni myślą) o tym wspomniał. Nie użył słowa arogancja, ale czytając książki o nim nie da się nie stwierdzić, że często był arogancki, na co pozwalał mu jego status.
  • Odpowiedz
w którejś z tych dwóch książek (co ciebie obchodzi co inni myślą) o tym wspomniał


@Morthgar: twoje słowa...chodziło mi o to że mówiłeś że wspominał że jest arogantem w swoich książkach. W rzeczywistości może jest może nie, to subiektywne opinie
  • Odpowiedz