Wpis z mikrobloga

Na wstępie pragnę podziękować wszystkim za udział w tegorocznej edycji #f1mpc liczba zgłoszeń przerosła moje wszelkie oczekiwania, a wasza aktywność w trakcie sezonu napawała optymizmem.
Dlatego już teraz mogę ogłosić że kolejna edycja wystartuje po zakończeniu testów zimowych, wrócimy jeszcze lepiej przygotowani, z większą ilością pytań i lepszym podejściem do zabawy. Tegoroczna edycja pokazała ze musimy mocno się zastanowić nad systemem punktacji i mam nadzieję że przez zimę razem uda nam się ustalić jakieś konkretne rozwiązania które zadowolą wszystkich użytkowników. Obserwuj tag #f1mpc aby nie przegapić kolejnej edycji.

Czas na ogłoszenie zwycięzców:

Największym wykopowym fachem sprzed telewizorka jest @ViRusX (Może warto pomyśleć o jakimś kanale na YT, nawet mam propozycję nazwy "Echa Wykopu")
Drugie miejsce przypadka użytkownikowi @PelsonPL
Trzecie miejsce należy natomiast do @polskicyklista (patrząc na nick i fachową wiedzę z zakresu F1, mogę podejrzewać że ukrywa się pod nim nie kto inny jak Robert Kubica)

W pierwszym komentarzu dyplom facha dla ViRusX, dyplom przygotowany pod druk A4, więc mam nadzieje że zawiśnie w honorowym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link do arkusza
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DrNqufTnMxJqPqmBczhB8TeSM9krJJxl37dyV0Kb_LI/edit?usp=sharing

Korzystając też z okazji że pewnie sporo osób przeczyta ten wpis podaję link pod którym można składać propozycję pytań do kolejnego F1MPC, pytania które będą miały sens zostaną wpisane do prowizorycznego arkusza, a później wspólnie poprzez głosowanie wybierzemy te najlepsze które zostaną użyte.
https://forms.gle/n3xPCosBHyKtDSeP8

Poniżej przedstawiam statystyki do wszystkich pytań.
W arkuszu za ostatnim pytaniem każdy może sprawdzić swoją ilość poprawnych odpowiedzi i ilość punktów zdobytych za pytania otwarte i zamknięte.

1. Wymień każdego zawodnika który stanie na podium w sezonie 2020.
Jak wiemy w tym sezonie na podium stało aż 13 zawodników, poniżej ilość osób która wytypowała danego zawodnika do stanięcia na podium
Bot - 298
Lec - 293
Nor - 48
Ver - 295
Ham - 296
Gas - 25
Sai - 145
Str - 56
Alb - 254
Ric - 117
Per - 215
Vet - 292
Oco - 29
Największym przegranym w którego wierzyło aż 21 osób, a nie stanął na podium jest Raikkonen.

2. Który kierowca uzyska najwięcej tytułów Driver of the Day.
Zwyciężył oczywiście Verstappen z trzema tytułami DotD. Prawidłowej odpowiedzi udzieliło 61,9%(185) osób.

3. Który kierowca/kierowcy odejdzie z F1 po sezonie 2020?
Poniżej ilość osób która wytypowała danego zawodnika do oddania fartucha:
Gro - 216
Mag - 51
Alb - 1 (@kubossc)
Kvy - 55
Największym wygranym którego mirki skazały na wygnanie, a mimo to pozostał jest Raikkonen, 227 głosów za odejściem.

4. Który kierowca zbierze największą ilość punktów karnych w sezonie 2020?
Ciekawostka, 46,5%(139) osób stawiało że będzie to Romain Grosjean który w tym sezonie zebrał tylko dwa punkty karne, co plasuje go na 10 miejscu. Alexander Albon zebrał aż siedem punktów karnych i nikt na 299 głosujących go nie wytypował.

5. Który kierowca zostanie mistrzem?
Tutaj bez zaskoczenia, 91%(272) osób głosowało na Hamiltona.

6. Kierowca z największa ilością zwycięstw po pierwszych 7 wyścigach.
84,9%(254) głosów na Hamiltona, który wygrał 5 z 7 pierwszych wyścigów.

7. Który kierowca wygra najwięcej sesji kwalifikacyjnych?
55,9%(167) osób zagłosowało na Hamiltona, wygrał on 10 z 17 sesji kwalifikacyjnych.

8. Który kierowca z poza wielkiej trójki (ferrari, mercedes, red bull) zdobędzie najwięcej punktów w sezonie
47,5%(142) osób odpowiedziało poprawnie, Sergio Perez.

9. Który kierowca zdobędzie najwięcej najszybszych okrążeń wyścigu?
30,8%(92) osób zagłosowało na Hamiltona, który zdobył Fastest Lap aż 6 razy, drugi Verstappen sięgał po to osiągnięcie tylko 3 razy.

10. Który kierowca najbardziej zdominuje swojego zespołowego kolegę w kwalifikacjach?
Aż 65,9%(197) osób odpowiedziało George Russell, a jak wiemy George przegrał kwalifikację przy okazji swojej wizyty w Mercedesie,
prawidłowa odpowiedź to Max Verstappen na którego głosowało 12.4%(37) osób.

11. Który kierowca nie ukończy największej liczby wyścigów? DNF.
Tutaj również faworytem był Grosjean z 67,9%(203) który nie ukończył wyścigu tylko 3 razy. Prawidłową odpowiedzią jest Magnussen który aż 6 razy nie dojechał do mety, takie odpowiedzi udzieliło 3,7%(11) osób

13. Kto zdobędzie więcej punktów Alb czy Lec?
Jak wiemy po genialnym sezonie dla Ferrari, nawet słaba jazda Albona wystarczyła żeby być przed Leclerciem, prawidłowej odpowiedzi udzieliło 4%(12) osób.

14. Czy w ciągu całego sezonu w wyścigu wystartuje jakikolwiek kierowca rezerwowy?
Prawidłowej odpowiedzi, "Tak" udzieliło 53,5%(160) osób.

15. Który kierowca zespołu Renault będzie wyżej w klasyfikacji kierowców na koniec sezonu i o ile punktów?
Jak wiemy, wygrał Ricciardo, prawidłowej odpowiedzi udzieliło 93,8%(281) osób. Natomiast jeśli chodzi o drugą część pytania, "o ile punktów?" trafiła tylko jedna osoba @szyperist 56 punktów.

18. Trzeci zespół w klasyfikacji na koniec sezonu?
52,8% osób stawiało na ferrari, 43,1% osób stawiało na Red Bulla, a jak wiemy trzecie miejsce zajął Mclaren, takiej odpowiedzi udzieliło tylko 1%(3) osoby @tonyready @GoesLikeHell i @bary94pl

19. Który zespół będzie miał na koncie najwięcej nieukończonych wyścigów? DNF.
Prawidłowej odpowiedzi, Haas który miał aż 9 DNF udzieliło 71,9%(215) osób.

20. Który zespół wygra klasyfikację DHL Fastest Pit Stop?
Wygrał oczywiście Red Bull, punkty na tym pytaniu zarobiło 80,9%(242) osób.

21. Który zespół zajmie ostatnie miejsce w klasyfikacji na koniec sezonu i ile będzie miał punktów?
Prawidłowej odpowiedzi udzieliło 93%(278) osób. W prawidłową liczbę punktów (0) trafiło aż 83 osoby.

22. Czy Vettel odejdzie z Ferrari po sezonie 2020?
58,2%(174) osób udzieliło prawidłowej odpowiedzi.

23. Czy opony deszczowe zostaną użyte prze kogokolwiek chociaż raz podczas wyścig?
Długo musieliśmy czekać z odpowiedzią na to pytanie, ale jak już przyszła to większość głosujących powinna czuć ulgę, 96,3%(288) osób odpowiedziało poprawnie.

24. Mercedes wygra 50% lub więcej wyścig całego sezonu
Niestety, Mercedes wygrał aż 13 z 17 wyścigów, 78,6%(235) osób odpowiedziało poprawnie

25. Mclaren zdobędzie więcej niż 140 punktów.
Jak pewnie już wiecie, Mclaren zdobył 202 punkty, a uwierzyło w niego tylko 47,5%(142) osób.

26. Jeden kierowca wygra przynajmniej 4 wyścigi z rzędu?
Lewis Hamilton wygrał GP Niemiec, GP Portugali, GP Emilii - Romanii, GP Turcji i GP Bahrajnu, więc wygrał nawet 5 wyścigów z rzędu. Prawidłowej odpowiedzi udzieliło 44,5%(133) osób.

27. Przynajmniej jeden team zostanie raz zdyskwalifikowany za nieprzepisowy bolid.
Jak wiemy nic takiego się nie stało, prawidłowo odpowiedziało 62,6%(186) głosujących.

28. Kierowca otrzyma karę czasowa pozbawiającą go zwycięstwa.
Nie było w tym sezonie takie sytuacji, prawidłowo odpowiedziało 70,9%(212) osób.

29. Klasyfikacja pierwszej 10 kierowców na koniec sezonu, kolejność 1-10.
I przychodzi czas na najtrudniejsze pytanie, pytanie które tak naprawdę decydowało o wygranej, w tym pytaniu można było zyskać lub stracić aż 30 punktów.
Jako ciekawostkę podam że aż 12 graczy uzyskało maksymalne ujemne punkty (-30) czyli nie trafili z pozycją żadnego zawodnika w top 10. Jedynymi osobami które zyskały punkty w tym pytaniu (po 6 punktów) byli:
@Ziom075 (Ham Bot Ver Lec Ric Per Alb Vet Nor Sai)
@wodan (Ham Bot Ver Lec Per Vet Alb Ric Nor Str)
Dodatkowo 6 osób uzyskało w tym pytaniu 0 punktów, więc nie byli na nim stratni @Djodak @Lililijka @KotSzybki @BlueDarkMoon @szen2 @badziebadla
Tylko trzy osoby wymieniły wszystkich kierowców którzy znajdą się w TOP10 (oczywiście w pomylonej kolejności) @Bulin @Perkot @KupiecKorzenny

30. Przynajmniej dwóch kierowców dojedzie do mety we wszystkich wyścigach.
Prawidłowa odpowiedź to Nie, udzielona przez 45,2%(135) osób, jedyną osobą która ukończyła wszystkie wyścigi w których startowała był Lewis Hamilton. Kierowcy rezerwowi nie byli brani pod uwagę w tym pytaniu.

31. Robert Kubica zostanie ogłoszony kierowcą podstawowym na sezon 2021.
Przy wypełnianiu ankiety nastroje głosujących były dosyć dobre tylko 30,4%(91) osób nie wierzyło w powrót i niestety to oni mieli rację. Ciekawe jak wyniki głosowania w tym pytaniu wyglądałyby gdyby przeprowadzić je dziś.

32. Bolid Haas nie ukończy wyścigu przez niedokręcone koło.
Prawidłowa odpowiedź "Nie" została udzielona przez 53,2%(159) osób. Była sytuacja w GP Turcji gdzie Kevin Magnussen ruszył z niedokręconym kołem, ale samochód został zatrzymany na końcu alei, cofnięty, koło zostało dokręcone i Kevin pojechał dalej. Więc niedokręcone koło nie było przyczyną nieukończenia wyścigu w tym przypadku.

33. Sebastian Vettel obróci się w wyścigu minimum 2 razy w sezonie.
Obrócił się minimum 4 razy, a może i więcej jeśli jakiś przegapiłem. Prawidłowo odpowiedziało 90%(269) głosujących.

34. Renault pokona Mclarena w klasyfikacji konstruktorów.
Prawidłowa odpowiedź to "Nie", ale patrząc na to jak blisko było Renault (22 punkty różnicy) to aż trudno uwierzyć że aż 73,9%(221) osób zagłosowało na "Nie"

35. Ile % wszystkich punktów zdobędą w sumie top 3 zespoły w klasyfikacji konstruktorów? (zaokrąglamy do pełnych %)
Prawidłowa odpowiedź to 64%, ku mojemu zaskoczeniu, aż 14 osób podało prawidłową odpowiedź, największa strata punktowa w tym pytaniu to -24,5 punktu za podanie odpowiedzi 15%, ktoś tu za bardzo uwierzył w wyrównanie stawki.

36. Ile razy w sezonie wyjedzie samochód bezpieczeństwa?
Srebrnego mercedesa na pozycji lidera oglądaliśmy w tym sezonie 20 razy, prawidłowej odpowiedzi udzieliło 14 osób, największa strata punktowa w tym pytaniu to -30 punktów za podanie 80 wyjazdów SC, ktoś przewidywał drastyczny sezon.

37. Ile razy zobaczymy bolid Racing Point w Q3? (Każdy bolid liczymy osobno, jeśli do Q3 wejdą oba to liczymy 2)
Prawidłowa odpowiedź to 24 razy, udzielona przez tylko 3 osoby @Djodak @JohnMirra @goodness702 największa strata punktowa w tym pytaniu to -38,5 za odpowiedź 101 razy, czyli sezon musiał by mieć minimum 52 wyścigi żeby ta odpowiedź miała szansę być poprawną.


38. Ile razy zobaczymy bolid Haas w Q3? (Każdy bolid liczymy osobno, jeśli do Q3 wejdą oba to liczymy 2)
Prawidłowej odpowiedzi, czyli 0, udzieliło aż 23 głosujących, największa strata punktowa w tym pytaniu to -15 punktów za odpowiedź 30 razy.

39. Czy Haas pokona AlphaTauri w klasyfikacji konstruktorów?
Prawidłowej odpowiedzi "Nie" udzieliło aż 91,6%(274) głosujących.

40. Stroll pokona Pereza w kwalifikacjach więcej niż 5 razy?
Prawidłowej odpowiedzi "Nie" udzieliło 66,9%(200) głosujących. Lancowi udało się pokonać Pereza tylko cztery razy.

Co do punktacji, w pytaniach zamkniętych dało się zyskać maksymalnie 150 punktów lub stracić maksymalnie 90 punktów.
Rekordzistą jest nasz zwycięzca @ViRusX z wynikiem +94 punkty. Największa strata to -2 punkty, należące do przedostatniego @uhu8
W pytaniach otwartych wygrał natomiast wynik +44,5 punktów należący do @Djodak Największa strata to -63 punkty należące do zajmującego ostatnie miejsce @Ciema

#f1mpc #f1
Pobierz
źródło: comment_1609233558Xjw2YHKCIuaxHqd1qSQW8n.jpg
  • 45
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@VirusX: graty stary. Masz jakieś chody u włodarzy F1 lub inne inside info na przyszły sezon?
@warrengda: ja wierzyłem w lecerca. A te zasrane ferrari zepsuli mi moje typy
@Ghuthek: to była super zabawa. Az dziwi mnie moje wysokie miejsce pomimo słabych odpowiedzi zamkniętych