Wpis z mikrobloga

Wie ktoś ile zajmuje czysta instalacja win10?
I do ilu minimalnie da się odchudzić Win10?

Mam dysk SSD 128GB, pokazuje że dostępne 110GB. I tak się zastanawiam się, ile wolnego da się wyrzeźbić, bo padł mi drugi dysk a chciałbym zainstalować grę która zajmuje troszkę ponad 80GB. Ogólnie jak kupiłem kompa to windows zajmował 60GB z tych 110. Póki co zjechałem ze stronicowaniem do wartości minimalnej (2400MB), jak chcę ustawić mniej to komunikat ostrzegawczy daje. Można jeszcze zmniejszyć? Usunąłem jakieś stare kopie windy i aktualizacje, wyczyściłem temp, wyłączyłem przestrzeń dostępną na kosz (ale nie zauważyłem zmiany w ilości dostępnego miejsca) i udało mi się zjechać do 27GB wolnej przestrzeni + mam 47GB gierek które usunę czyli total wolnego miejsca 74GB. Programów prawie nie mam, a to co mam to niezbędne. Ktoś coś podpowie co jeszcze mógłbym zrobić czy już raczej się nie da zjechać? Biorę po tysiąc MB z waszych dysków i słucham państwa.

#windows10 #informatyka #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
@Colek: dzięki! Zjechałem do 26GB zajętych. Da się jeszcze trochę, bo widzę pełno syfu zostało ale to już taka drobnica raczej. Zaraz jeszcze zrestartuje kompa i sprawdzę czy wszystko działa jak należy XD
  • Odpowiedz