Wpis z mikrobloga

Jeżeli wracasz samolotem z wczasów razem z dzieckiem, które jeszcze się uczy, po krótkim wywiadzie w trakcie którego oznajmiasz, że dziecko się uczy, można być zwolnionym z 10-dniowej kwarantanny. Trochę mnie to zaskoczyło, a nie nadążam za zmianami - wygląda na to, że wypełniasz kartę lokalizacyjną w samolocie, straż graniczna (?) wykonuje wywiad i wydaje decyzję czy jest się objętym kwarantanną po powrocie do Polski.
Ktoś coś wie na ten temat więcej?
Od 28 grudnia do 17 stycznia miało być tak, że każdy* wjeżdżający/wracający ma odbyć 10 dni kwarantanny.
#samolot #podroze #koronawirus
  • 2
@epigraf: czyli jak lecisz sam to masz kwarantannę bo groźny wirus, a jak lecisz z dzieckiem to wirus wie że nie lecisz sam, więc nie jest groźny i po rozmowie nie masz kwarantanny?
@dziadeq: tak mi to tłumaczyła klientka, która wracała z wczasów - leciała razem z dzieckiem. Jest zwolniona z kwarantanny, jej córka również, bo córka się uczy.
Będąc na lotnisku słyszałem rozmowy rodzin, jedni mają kwarantannę, inni nie mają bo uczące się dziecko.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, dlatego chciałem zapytać tutaj czy ktoś również spotkał się ze zwolnieniem z kwarantanny "bo dziecko się uczy".