Wpis z mikrobloga

Zaplusuj ten wpis a zawołam cię za rok do podsumowania moich postanowień

W nawiązaniu do tego wpisu postanowiłem stworzyć pamiętnik, który będzie spełniał moje potrzeby. Zamierzam oceniać każdy dzień przyszłego roku. Niech ten kalendarz zapełni się kolorami. Mogę oceniać każdą godzine danego dnia. Na koniec ze wszystkich ocen jest wyciągana średnia i dzień zostaje zaznaczony kolorem. Im gorzej się czułem, tym kolor jest bardziej niebieski, im lepiej tym bardziej czerwony. Zamierzam dodawać przynajmniej jedną ocene dziennie.
Na koniec roku zobaczymy jak czułem się w ciągu tego okresu. Dodatkowo daje sobie postanowienie, że jeżeli większość dni będzie miało ocene 5 lub mniej, to rozpoczne terapie u psychologa.
Będe jeszcze zamieszczał notatkę do każdej oceny, w której opisze co sprawiło że czuje się w ten sposób. Mam nadzieje, że pozwoli mi to docenić małe rzeczy, oraz dowiem się co w głównej mierze odpowiada za moje złe samopoczucie.
Dodatkowo zrobie pare wykresów, np które dni w tygodniu były dla mnie najlepsze (np wtorki), w jakich godzinach się najlepiej czułem a w jakich najgorzej (np wieczornych).

Pewnie w ciągu roku jeszcze dodam pare funkcjonalności. Między innymi zamierzam zrobić aplikacje na telefon żeby wygodniej dodawać te oceny w ciągu dnia.

Specyfikacja: laravel + vue + bootstrap + mysql.
#psychologia #nowyrok #postanowienianoworoczne #wychodzimyzprzegrywu #niebieskiepaski #rozowepaski #sylwesterzwykopem #sylwester #depresja #psycholog
Pobierz
źródło: comment_1609429347HCnJMZ23WhmUmJywStkTMh.jpg
  • 6
pomysł zaczerpnąłem z aplikacji o podobnej funkcjonalności yearinpixels. Postanowiłem zrobić własną, ponieważ tamta zapisywała dane w cookies i raz usunąłem pliki cookies przeglądarki i wykasowałem sobie dane z pół roku :/
a tutaj zapisują sie w bazie