Wpis z mikrobloga

pytanie do ekspertów czy carbon szosa do 10 tys to dobry wybór czy dla amatora bez sensu i strata kasy. Miałem różne rowery w życiu ale od kiedy mam szosówkę to przyjemność z jazdy dużo lepsza.
mam obecnie triban 520, kiedyś chce zrobić z niego bieda garvel a sobie sprawić dobry rower na lata
czy taki rower wart jest uwagi
https://city-sport.pl/rower-szosowy-merida-scultura-5000-disc-red-carbon-ultegra.html
sa jakieś polecane marki rowery itp?
z góry dzięki za wszelkie sugestie
#rower
#szosa
Pobierz
źródło: comment_1609494001RYkWjnXFo8m3PACpW2M23J.jpg
  • 26
@mateja888: nie kupuj chińskiego gówna. 50% szans, że trafisz dobrze, 50%, że trafisz źle i rozwalisz sobie łeb. po drugie, żaden serwis tego nie tknie. no i zero gwarancji w przypadku jak coś się stanie.

gravela też odpuść, bo zapłacisz 30% ceny za samą kategorię GRAVEL i będziesz czekać na ten rower do końca sezonu 2021. jak już chcesz coś co do lasu/ na żwir, to lepiej CX.

szukaj czegoś z
@mateja888: mieszkasz w większym mieście? Jeśli tak, to poczytaj sobie opinie lokalnych sklepów rowerowych (tych lepszych, gdzie rowery za pięciocyfrową kwotę, to nic nadzwyczajnego).
Podejdź i popytaj. Podaj swoje wymagania, spisz sobie wszystko co Ci oferują.
Na koniec porównaj oferty i ewentualnie wrzuć tutaj konkretne modele.
Niektórzy żerując na Twojej niewiedzy mogą wcisnąć Ci bubla, dlatego ważne jest spisanie ofert i porównanie.

Od siebie dodam, że warto rozglądnąć się za starszymi
@mateja888: odpuść sobie składanie. Nie dość, że części nie ma, to jak są, to są w zaporowych cenach.

Ja jeździłem na chińskich ramach, mam sporo znajomych, którzy też jeżdżą i tragedii nie ma. Wielu mniejszych producentów składa rowery posiłkując się chińskimi producentami - np Romet ma ramy od Flyxii, a Kross teraz chyba od Carbondy coś zaprezentował. Jedyny problem, że lansu nie ma :)
@Lubiejescchlep: już kolega wyżej napisał - Flyxii, Carbonda i kilka innych producentów robi w dobrych cenach i wychodzi często korzystniej niż kupić gotowy produkt. Jak kupujesz na randomowych aukcjach bez rekomendacji no to wtedy jest ryzyko, że kupisz włókno szklane XD

Poza tym dużym producentom też się zdarza, że pękają ramy. Mnie akurat karbon totalnie nie interesuje - wolę stal, ale takiemu Giantowi swego czasu pękało nawet aluminium i w nosie
Lansu nie ma i zębów też :D jeśli chodzi o dużych i nawet mniejszych znanych producentów masz dożywotnią gwarancje na ramę. Jeśli chodzi o poziom wykonania i wykończenia tzn. Lakier, wprowadzenia na linki lub pancerze, nadmiary materiału... to z ali wypadają słabo. Zdarzyło mi się gazetę z chińskimi znaczkami wyjmować z ramy. Zdarzyło się, ze koło siedziało krzywo, bo sprawdzony producent z Ali zrobił źle widełki tylne. Przy hamulcach tarczowych bałbym się