Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@K4rpik: przecież w tym roku normalnie szczepiono na grypę - wręcz trzeba się było zapisywać na listy bo brakło szczepionek a chętnych było w pyte

Jeśli zaś był jakiś spadek zachorowań no to, wirusologiem nie jestem, ale może mieć to pewien związek z noszeniem maseczek, myciem rąk, izolowaniem ludzie z jakimikolwiek objawami, zamknięciem biur i ograniczeniem spotkań towarzyskich XD
@GruncleStan:

to nie jest zdanie ani opinia bo w przeciwieństwie do "experta" Zielińskiego podaje źródła swojej wypowiedzi.


A właśnie @Niedozdarcia2: powiedz mi jedną rzecz. Zieliński w swoich wypowiedziach posługuje się dość naukowymi terminami typu hybrydyzacja DNA-RNA. Logicznym jest, że skoro twoim zdaniem w swojej wypowiedzi na fb "wyjaśnił tę panią z Osxfordu" to musisz wiedzieć czym jest np. wspomniana hybrydyzacja DNA-RNA i wiesz czemu ten argument oznacza "wygranie" dyskusji przez
@GruncleStan: czemu głupoty? Odpisałem w tym samym tonie co rozmówca. Nikt nie wie co zdecydowana liczba osób chce, bo ankiet takich nie było. Wiem, że jednak ludzie nie chcą się szczepić, ale postępująca propaganda ma na celu zmienić ich zdanie.
@Nihas: nie warto z takimi ciągnąć dalej dyskusji, ponieważ jakiegoś powodu uważają, że są nieomylni mimo, że wytyka im się ich własne błędy i manipulacje. Ja się zastanawiam co poszło nie tak, że antyszczepy są tak pewni siebie. Brak edukacji? Czy po prostu taki mają indywidualny charakter? Myślę, że jakiś psycholog mógłby tutaj mieć niezłą pracę doktorską w tym temacie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mef1337: ale cechy koronawirusow sie nie zmieniły a to najważniejsze. A wy natomiast zwracacie uwagę na konkluzje ktora z reszta jest sluszna ze szczepionki na wirusy to ślepa uliczKA .Obecne szczepionki gówno dadzą bo wirus będzie mutował i n szczęście dla nas mutuje on w kierunku większej zarażalności ale mniejszej zjadliwości!!!
Ja się zastanawiam co poszło nie tak, że antyszczepy są tak pewni siebie. Brak edukacji? Czy po prostu taki mają indywidualny charakter? Myślę, że jakiś psycholog mógłby tutaj mieć niezłą pracę doktorską w tym temacie.


@GruncleStan: Wydaje mi się, że oni bardzo lubią takie poczucie wyższości, że ludzie wierzą naukowcom, chcą się szczepić itd. a oni uważają się za oświeconych i wyjątkowych.
@Nihas: poszedłem twoją logiką by ukazać twój błąd, a potem sprostowałem, że nie można tak twierdzić, bo nikt nie pytał wszystkich. Napisałem to kilka postów wyżej i jest to tak oczywiste, że nie wiem czemu to muszę tłumaczyć.
Nie podoba mi się wasze twierdzenie, że ktoś taki jak ja jest antyszczepionkowcem i szurem. Tak łatwo idzie wam atakowanie i obrażanie każdego tylko dlatego, że ma inne zdanie od tego forsowanego w mediach i zaprasza do dyskusji. Nie uważam się za nikogo lepszego, ani wszechwiedzącego - chciałem po prostu poznać różne opinie, a sam staram sie trzymać faktów, żeby nie dać się zwariować tym co się dzieje. Kończy mi się cierpliwość
@seicel: Nie, nie muszę wiedzieć. W przeciwieństwie do Ciebie ja nie jestem ekspertem i nie mam kompetencji żeby podważać słów profesora. Czynnik decydujący dla mnie? Niezależność profesora czego nie można powiedzieć o pani z Oxfordu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Niedozdarcia2:

nie mam kompetencji żeby podważać słów profesora

A jednak to robisz. Nie z Zielińskim, ale każdym innym profesorem o innym zdaniu.

Niezależność profesora czego nie można powiedzieć o pani z Oxfordu.

Więc wystarczy mówić inaczej niż większość aby zyskać twoją przychylność.
Bez znajomości tematu, a nawet bez zrozumienia o czym jest mowa postanawiasz wierzyć na słowo genetykowi roślin zamiast wirusolożce, bo ten genetyk ma w temacie wirusa inne zdanie niż
A wy jak tam? Dalej izolujecie się od świata i czekacie na szczepionkę, która da wam wolność?

@Xavax:
1973 - pokazuje poziom argumentów antyszczepionkowców. Obecna mieszanka jest bardzo mało zmienna, więc ni #!$%@? nie można powiażać tego z tym co tutaj opisane.
@seicel: Przyczepiłeś się do mnie jak mucha do gówna :) Nie mam zamiaru się Tobie tłumaczyć. Szukam informacji wszędzie, narrację gównego ścieku już poznałam i ona mnie nie przekonuje. Totalny, zmasowany atak na profesora Zielińskiego i Kornelię Polok i innych ludzi nauki, którzy ośmielają się wyłamać z układanki, daje mi jeszcze więcej do myślenia i skłania do poszukiwania opinii ekspertów niezależnych :)

@GruncleStan: Gdyby autor był człowiekiem przyzwoitym, obiektywnym i